Radeon X800 Pro nie moge odkrecic radaiatora

(Bekon241) #1

Witam!

Problem jak w temacie, posiadam kartę ATI Radeon X800 Pro radiator jest mocowany na 2 śrubach ale z odkręceniem ich jest problem bardzo mocno się trzymają i nie mam pojęcia co dalej a chciałem odkręcić radiator bo jest strasznie zabrudzony i wymyć go pod bieżącą wodą... Czy znacie jakieś sprawdzone sposoby które pozwolą mi zdjąć radiator i nie będzie ryzyka fizycznego uszkodzenia karty, np gdy śrubokręt np ześliźnie się z i tak płaskiej i wyeksploatowanej główki śrubki, złapanie jej za boki nie możliwe bo jest zbyt plaska wąska, nie wiem czy jakoś można ja zeszlifować i dopasować inne lub gdzie można kupić sprzęt nadający się do tego typu prac np w serwisach. Jeśli ktoś wie proszę o pomoc, z góry dziękuje :smiley:

Tak to wygląda...

saphir12.jpg

(Mlajtner) #2

-ja czyściłem zdejmując sam wentelator /zawsze jest moliwość odkręcenia/

-- a ztym myciem pod wodą też lekka przesada -wystarczy zeskrobać co się da...

(Henio Mazurek) #3

Zdaje się, że pod plombą powinna być jeszcze jedna śruba, zerwiesz plombę stracisz gwarancję. Jednak to co napisał maru1 wystarczy, zwłaszcza, że rzeczywiście można coś uszkodzić.

(Bekon241) #4

Są na pewno tylko 2 a gwarancja już dawno minęła kartę mam około 4 lata, Tak wiem ze można zeskrobać ale naprawdę chciał bym to zrobić dobrze, chodzi o to ze te śruby wcale nie chcą pościć nic a nic nawet nie drgną może zaśniedziały ale tego nie wiem bo nigdy nie odkręcałem wcześniej...

(Maryś) #5

Bekon ,

... w takich przypadkach potrzebne jest przede wszystkim :

• bardzo dobry śrubokręt z dopasowaną końcówką,

• dobre posadowienie karty od strony radiatora na podłożu (podczas operacji demontażu),

• dużo siły i wyczucia, które muszą iść w parze,

Jak czujesz, że końcówka śrubokręta jest źle dopasowana do śruby i może się okręcić to nie próbuj.

Trzeba próbować zrobić to z wyczuciem a zarazem przy użyciu jednorazowo dużej siły (bez przesady).

Pamiętaj wszystko robisz na własne ryzyko.

Powodzenia.

(Bekon241) #6

No ok ^^ dzięki najwyżej ja złamię bo już tak próbowałem :slight_smile: ale bez rezultatu po prostu jak zaspawane :smiley: jeśli bym wiedział ze to pomoże to bym te śruby zeszlifował jakoś pomału i założył inne żeby trzymały radiator, bo 4 lata do niej nie zaglądałem a na pewno już powinienem wymienić pastę na procesorach i doprowadzić kartę do nominalnego stanu, ok będę próbować dziękuje za rade.