Radeon X800 Pro nie moge odkrecic radaiatora

Witam!

Problem jak w temacie, posiadam kartę ATI Radeon X800 Pro radiator jest mocowany na 2 śrubach ale z odkręceniem ich jest problem bardzo mocno się trzymają i nie mam pojęcia co dalej a chciałem odkręcić radiator bo jest strasznie zabrudzony i wymyć go pod bieżącą wodą… Czy znacie jakieś sprawdzone sposoby które pozwolą mi zdjąć radiator i nie będzie ryzyka fizycznego uszkodzenia karty, np gdy śrubokręt np ześliźnie się z i tak płaskiej i wyeksploatowanej główki śrubki, złapanie jej za boki nie możliwe bo jest zbyt plaska wąska, nie wiem czy jakoś można ja zeszlifować i dopasować inne lub gdzie można kupić sprzęt nadający się do tego typu prac np w serwisach. Jeśli ktoś wie proszę o pomoc, z góry dziękuje :smiley:

Tak to wygląda…

saphir12.jpg

-ja czyściłem zdejmując sam wentelator /zawsze jest moliwość odkręcenia/

– a ztym myciem pod wodą też lekka przesada -wystarczy zeskrobać co się da…

Zdaje się, że pod plombą powinna być jeszcze jedna śruba, zerwiesz plombę stracisz gwarancję. Jednak to co napisał maru1 wystarczy, zwłaszcza, że rzeczywiście można coś uszkodzić.

Są na pewno tylko 2 a gwarancja już dawno minęła kartę mam około 4 lata, Tak wiem ze można zeskrobać ale naprawdę chciał bym to zrobić dobrze, chodzi o to ze te śruby wcale nie chcą pościć nic a nic nawet nie drgną może zaśniedziały ale tego nie wiem bo nigdy nie odkręcałem wcześniej…

Bekon ,

… w takich przypadkach potrzebne jest przede wszystkim :

  • bardzo dobry śrubokręt z dopasowaną końcówką,

  • dobre posadowienie karty od strony radiatora na podłożu (podczas operacji demontażu),

  • dużo siły i wyczucia, które muszą iść w parze,

Jak czujesz, że końcówka śrubokręta jest źle dopasowana do śruby i może się okręcić to nie próbuj.

Trzeba próbować zrobić to z wyczuciem a zarazem przy użyciu jednorazowo dużej siły (bez przesady).

Pamiętaj wszystko robisz na własne ryzyko.

Powodzenia.

No ok ^^ dzięki najwyżej ja złamię bo już tak próbowałem :slight_smile: ale bez rezultatu po prostu jak zaspawane :smiley: jeśli bym wiedział ze to pomoże to bym te śruby zeszlifował jakoś pomału i założył inne żeby trzymały radiator, bo 4 lata do niej nie zaglądałem a na pewno już powinienem wymienić pastę na procesorach i doprowadzić kartę do nominalnego stanu, ok będę próbować dziękuje za rade.