Radeon9800pro problem ze sterami

Mam radeon 9800pro his excalibur iceQ, sempron 2200+, 2*256 ddr, płyte Gigabyte i jak włączam byle jaką grę to mi się pokazuje czarny ekran i nic więcej, Czasmia da się powwrócicć do windowsa i wtedy widać okno VPU recover i pisze że odzyskał sprawność po jakimś błędzei. Probowąłem już najnwoszych sterowników, straych a teraz ajde na tych dostarczonych do karty. Dzisiaj instalowałem XP daltego bo na starym xp miałem to samo więc pomyślałem że to wina systemu, ale się myliłem. Mam xp z zainstalowanym service packiem 1a i directx 9. proszę pomóżcie

a próbowałeś zainstalować omegi maże karta jest uszkodzona :?

na stronie ati.com jest wyraznie napisane…

poza tym sprobuj wylaczyc opcje fast write (szybki zapis)… niektore radeony maja z tym problem…

200508240805362pd.png

może i jest wyraźnie napisane o SP 2 ale nie jest to na wierzchu.

Wyłączyłem to Fast Write ale z pod Biosa bo spod xp nie dało się wyączyć bo się komputer resetował i przywracał ustawienia. I Działa wszystko jak ma być :smiley: BTW co to jest ten Fast write? czy obniża mi to wydajność karty?

jest to napisane na podstronie gdzie masz zaczac kopiowac sterownik.

nawet link do sp2 jest podany

200508241156152hu.th.png

no i o to chodzilo… ciesze sie, ze pomoglem

z tego co kiedys czytalem praktycznie nic nie daje wlaczenie tej opcji… ale nie pamietam dokladnie o co tam chodzilo… a sam juz sie spotkalem w swoich radkach na 9000 nie dzialalo z wlaczonym na 9600 i 9600pro dziala z wlaczonym i na 9550 brata tez trzeba wylaczyc.

kurde za wcześnie się cieszyłem, gry chodzą ale te mało wymagające jak Icy Tower itd. Blood Rayne 2 się włącza, jest menu, daje nową grę i jka się skończy ładować to znowu VPU Recover. Tak samo z Lineage 2, widać menu,m wpisuje acc i pass a tu za chwile VPU, potem ustawia mi się odświeżanie 60, próbwałem na tym wejść do gry ale jest to samo.

vpu6zu.th.jpg

a instalowales sp2? to na prawde moze byc przyczyna.

dodatkowo sprawdz czy karta nie przegrzewa sie, czy zasilacz wyrabia sie… to sa dosyc energozerne karty.

jak to nie pomoze mozliwe, ze karta poprostu jest uszkodzona.

np

Tu

Wrzuć i poczytaj dużo informacji

fast write

VPU Recover

http://www.google.pl/advanced_search?hl=pl

przestawiłem AGP na 4x i chodzi, ale chyba wolniej. przynajmniej nie ma już tego błędu ale jechać ciągle na 4x AGP to mi się nie widzi :? karta na pewno się nie przegrzewa bo jest na niej IceQ zajmujące drugi slot PCI, zasislacz chyba też wydala bo niedawno wszsytko było ok.

tez nie odczujesz roznicy… a plyta w ogole obsluguje agpx8? bo jak tak to jednak jest cos nie tak.

mam Gigabyte GA-7vt880 i ta płyta na pewno obsługuje AGP 8x