RadeonX1600Pro - Monitor gaśnie

Witam

Mam dość osobliwy problem. Mianowicie zamontowałem do swojego komputerka kartę graficzną Radeon X1600 Pro na AGP. Ściągnąłem najnowsze sterowniki z internetu, po czym je zainstalowałem. Przy ponownym uruchamianiu komputera, podczas ładowania sie windowsa, monitor gaśnie(przechodzi w tryb oszczędny), a komputer nie odpowiada. Po restarcie, windows się uruchamia, jednak po około minucie dostaje zwisa. Kolejny restart - wszystko działa dobrze. Gry odpalają się normalnie, system normalnie identyfikuje kartę i sterownik. Jednak po ponownym uruchomieniu komputera rozdzielczość zostaje przestawiona na 640x480 z 4 bitową głębia kolorów(o ile 32 kolory można nazwac głębią ). Nie da się tego nigdzie zmienić. Pomaga tylko odinstalowanie sterownika i zainstalowanie go na nowo(chociaż nie zawsze) i przejśćie przez procedurę restartów opisanych wyżej. Po czym po wyłaczeniu i włączeniu znowu to samo. Instalacja innych sterowników nie przyniosła żadnych rezultatów. Było tylko gorzej. Windows się nie odpalał. Podczas ładowania gasł monitor. Można było wejść tylko w tryb awaryjny. Format i przeinstalowanie całego systemu równiez nie przyniosło rezultatu.

Karta jest na 100% sprawna. Sprawdzona na innym komputerze.

Specyfikacja całego sprzętu:

Procesor Intel Pentium 4 3.0 GHz z HT

Płyta główna MSI PM8M3-V z AGP

Pamięci Kingstone 512+256

Zasilacz Modecom Feel 350W

Grafika Radeon X1600Pro Palit

Co może być przyczyną takiego zachowania? AGP na płycie? Dodam, że bez sterowników, windows uruchamia sie normalnie i pracuje normalnie(o ile prace bez sterowników można nazwać normalną).

A może zasilacz zwyczajnie w świecie nie wyrabia. Chociaż nie wydaje mi się, żeby 350W to było mało. Na innym komputerze: AMD 2500 Semptron płycie ASUS-a i zasilaczu 330W Radeon chodził aż miło.

Pomocy

Ja obstawiam za wymianą zasilacza. 330 - 350 nie równa. Zależy jakiej marki jest ta owa 330. Modecom Feel nie należy do najlepszych modeli!

Moim zdaniem nawet z tym zasilaczem powinno się uruchamiać, i ewentualnie pod obciążeniem restartować. Ale i tak zasilacz można spokojnie zmienić. Zrób reinstalacje systemu. Jak to nie pomoże to formatowanie dysku. Karta wymaga dodatkowego zasilainia?

A karta czasem nie potrzebuje dodatkowego zasilania - sprawdź,może tu problem.

Od zasilacza bezpośrednio do karty.

miałem ta karte i zasilacz słabiutki i problem rozwiązał właśnie nowy zasilacz np 350 styknie apropo karta na bank ma spec kabelek do dodatkowego zasilania a co do sterowników zainstluj te od prod. i zobacz jak z nimi jest może stery także sypnięte

choć wsumie i ja ze str. pobierłem i byly dobre :wink:

pozdrawim

No własnie zasilacz jest 350 ramuzie.

Karta ma dodatkowe zasilanie od zasilacza. Podpięte jeśli o to chodzi.

Może powtórze jeszcze raz:

Czyli po instalce sterownika - tylko określonej wersji. 7.4 naprzykład musze dwa razy zrestartować komputer, żeby wszystko zaczęło normalnie działać. A potem po ponownym uruchomieniu grafika przechodzi w tryb 640x480 i 4 bity kolorów.

Inne sterowniki - monitor w stan oszczedny przechodzi podczas uruchomienia i nic więcej.

Przy najnowszym sterowniku 7.5 który sciągnałem wczoraj, podczas uruchamiania minitor też przeszedł w stan oszczedny, a nastepnie odrazu sam się włączył i wypisał na ekranie - niedopuszczalny tryb pracy i tam jakieś częstotliwości.

A z kąd masz 7.5 :o :o :o :o

Złączono Posta : 04.06.2007 (Pon) 13:19

TEZ GO MAM ALE NA PCI-E

BAJER :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Zapoznaj się z tą stroną i zmień tytuł na konkretny, używając

funkcji icon_edit.gif