Radio a MP3 - Legalnosc


(Pawelrosol) #1

Mam takie pytanie, czy mp3 nagrane z radia np Foobar'em2000 sa legalne?? I czy nic i nikt sie nie moze do tego przyczepic?


(Zbych ) #2

Nie wiem jak to jest z tym prawem w Polsce (ochrona praw autorskich utworów) ale w niektórych krajach autorzy i muzycy sprzeciwiają się temu aby np. playery mp3 z radiem posiadały fukcje nagrywania radia i jak narazie jako jedyna firma Creative wychodzi naprzeciw tym sprzeciwą i rezygnuje w swoich produktach z takiej funkcjii standartowo w nowych produktach jak i w nowych upgrade do starszych playerów. Wydaje mi się że nagrywanie z radia i korzystanie z tych nagrań jest nadal sprawą sporną i zapewne nie ma jednoznacznej odpowiedzi.


(Pawelrosol) #3

No wlasnie kwestia sporna ale mnie interesuje czy moge je nagrac i odsluchac ich w innym terminie w nie zmienionej formie na wlasny uzytek domowy? Hm Polskie prawo jest dziwne...


(Owenik) #4

A co do legalności plików Mp3... Czy ściąganie plików np. mp3 jest legalne?? Na stronie są przeznaczone do tego programy np. DC++. Słyszałem, że za ściąganie przez p2p można mieć kłopoty.. Czy to prawda??


(Zbych ) #5

Sciąganie mp3 nie jest nielegalne ale posiadanie ich, nie posiadając orginalnych płyt jest nielegalne , udostępnianie lub sprzedaż mp3 bez zezwolenia tym bardziej jest nielegalne . Programy p2p są przeznaczone do wymiany plików np. własnej produkcjii i tych które nie są objęte prawami autorskimi lub innymi prawami ograniczającymi ich rozpowszechnianie np. stosowny zapis w licencjii.