Radio i komputer z jednymi glosnikami

Chciałbym komputer i radio podłączyć do jednego zestawu głośników. Elementy zestawu są standardowe: a więc głośniki mają męskiego jack-a a komputer i radio mają pasujące wejscia jackowe. Szukałem trochę na sieci, ale nic nie znalazłem. Widziałem sporo rozdzielaczy, ale mi potrzeba czegoś dokładnie odwrotnego. Myślałem o jakimś łączniku, ale nie wiem czy dobrze kombinuje? Może ktoś doradzić jak to zrobić?

Trudna sprawa. Teoretycznie rozdzielacz może i łączyć, bo ma pasywne elementy, lecz można sobie w ten sposób uszkodzić kondensatory na wyjściu karty dźwiękowej czy radia (to kondensatory elektrolityczne i nie zniosą napięcia o przeciwnej polaryzacji).

Może istnieją jakieś przełączniki, ale trudno mi powiedzieć, trzeba pytać w sklepie z podzespołami elektronicznymi i antenami telewizyjnymi (są takie sklepy). Rozdzielacz musi mieć fizyczny przełącznik, rozłączający jedno wejście i podłączający drugie.

Może radio ma wejście AUX? Wtedy komputer do radia, radio do głośników. Miniwieże mają wejścia na zewnętrzne źródło dźwięku (najczęściej chinch).

Jeśli to nie miniwieża, wtedy radio powinno mieć własne głośniki. Komputerowe nie będą wiele lepsze, bo dla komputerów nie robi się głośników wysokiej klasy (takiej jak w sprzęcie hi-fi).

Też się nad tym zastanawiałem.

Niestety nie. Jest to proste radyjko, które trzymam głównie po to aby nie musieć wykorzystywać komputera do słuchania zwykłego radia. Chciałem je upchnąć do szafy, (ze względu na skromność miejsca w moim pokoju), i podprowadzić sobie kabelek do głośników komputerowych (ewentualnie słuchawek) bo taki głos z szafy to juz nie najlepszy pomysł :? a przełącznik miał być po to aby nie biegać z kolei z kabelkiem po mieszkaniu, jak mam ochotę obejrzeć film na komputerze. Będę musiał się temu przyjrzeć dokładniej.

A może warto spróbować na mixerze audio? Wówczas na jedno wejście podłączyć radio, na drugie kompa, a na wyjście głośniki. :slight_smile: