Radio Internetowe

Witam,

Na początku przepraszam jeśli to zła kategoria :wink: . Tak więc chce założyć radio internetowe… Mniej jakiś moich audycji tylko poprostu jakaś playlista moja i sobie lecie :wink: . Pewnie znajde jakiś fajny poradnik co do tego w necie ale pisze tu w innej sprawie . Mam forum internetowe na którym chciałbym mieć to radio . Czy dałoby się (na 80% nie , ale pytam) w jakiś kosmiczny sposób założyć radio na serwerze ftp ;/ ? Jeśli nie to co potrzebuje do takiego radia ? Dedykowany serwer za drogi i za mocny , takie radio nie potrzebuje zbyt wiele chyba . A co z serwerem VPS lub wirtualnym ?

Tak więc prosze o odpowiedzi i może jakieś rady/propozycje…

Pozdrawiam

Shen

Mogłeś tylko napisać pod jakim systemem operacyjnym ma działać to radio. Świat nie kręci się tylko koło Windowsa :wink: Domyślam się jednak, że radio chcesz uruchomić na własnym komputerze zapewne z zainstalowanym systemem Windows? Jeśli tak to wystarczy zainstalować serwer ShoutCast dla Windows i specjalną wtyczką do WinAmpa do obsługi serwera. Puszczasz muzykę z WinAmpa, podajesz dane do serwera, w tym wypadku IP twojego komputera (musisz mieć zewnętrzne IP lub przekierowany port, jeśli jesteś za NATem w sieci lokalnej LAN) i muzyka idzie w świat. Dla systemu Linux/Unix też jest dostępny serwer ShoutCast, wszystko znajdziesz na stronie ShoutCasta - ShoutCast.com.

Co do serwera czy tzw. autopilota to raczej ciężko będzie znaleźć coś darmowego, musiałbyś sobie skombinować własny serwer, np. jakiś stary komputer, postawić na nim Linuksa i zainstalować serwer ale to jednak też wiąże się z kosztami - zużycie prądu, więc chyba taniej wyjdzie jednak kupno usług serwera/autopilota od firm trzecich.

Pozdrawiam!

Ja właśnie nie mam zew IP , i musze na czymś to postawić , moge nawet za to zapłacić , tylko czy serwer Wirtualny XEN 128 z tej strony by np starzył http://hitme.net.pl/xenlinux-details.php ? Chodzi o samą obsługe tego bo wymagania napewno spełnia ^^

A masz dostęp do routera? Jeśli nie to po proś admina o przekierowanie portu, nie powinien robić problemów i powinien to zrobić bez opłat :slight_smile: Jeśli już chcesz płacić to może twój usługodawca oferuje zewnętrzne IP za dodatkową opłatą, przeważnie są to groszowe sprawy.

Zamiast Xena to lepsze by było konto na jakimś Shellu (serwer oferujący dostęp do powłoki linuksowej/uniksowej), na którym postawiłbyś serwer ShoutCast dla Linux/Unix i tyle :slight_smile:

Pozdrawiam!

Shen12 , Zmień tytuł, by był związany z problemem, korzystając z przycisku EDYTUJ.

Zapoznaj się TYMI informacjami.

Dzięki wielkie za pomoc , ale nie uzyskałem odpowiedzi czy serwer który podałem by sie nadawał , bo jak już mam płacić a 19zł na ms to nie jest dużo , to sobie jeszcze jakiś Server TS’a bym mógł postawić itd :wink: