Radio sie tnie

(Laudzin) #1

gdy slucham radia przez winampa to mi sie zacina,jakies buforowanie sie pokazuje,w ustawieniack dalem rozmiar z 64 na 128 i dalej sie tnie,co jeszcze trzeba zmienic?programy p2p wyłączam jak slucham :frowning:

(x-awier) #2

Jakie masz łącz :?:

(speed89) #3

tu zmienianie duzo nie pomoze... mozliwe ze słuchasz za dobrego radia na twój internet.... wiec pytanie jak wyzej jak z łączem ?

(Laudzin) #4

radiówka 330kb

(speed89) #5

jak dla mnie toszke słabo.... i jeszcze radiówka.... A jakiego radia słuchasz ?? dobrej jakości spróbuj odpalic jakies gorsze radio i wtedy zobacz czy buforuje ale nie powinno.... mój kuzyn ma 256 i lepsze radia juz mu nie pójdą za boga.... cały czas tną

(Laudzin) #6

wewnetrzne ip

(speed89) #7

no ja tez mam wewnętrzne... to tam nie ma duzego znaczenia no chyba ze chcesz sobie zrobic radio to juz ma znaczenie :wink:

(Laudzin) #8

makiavely nighaz radio http 193.2.60.75:8000 sluchalem tez ikilku innych i tez cielo

(speed89) #9

Według mnie to za dobra jest jakość na twoje łącze bo u mnie nie tnie tylko że ja mam 2 MB.... zaraz ci zarzuce czymś może ci bedzie działać to wtedy zobaczymy

Złączono Posta : 10.07.2006 (Pon) 19:12

hmmm ja bym ci radził poszukać jakis innych radii... na winampie... tylko takich co mają max 80 kb.... bo chyba wiecej ci nie odpali

(PaPuX) #10

(speed89) #11

dobry pomysł... :wink: i myśle ze skuteczny hm ale co do tego ze ma 3 razy wieksze to tam jest małe piwo... kuzyn ma 256 i ma kablem normalnie itez ma słaby odbiór... ale tak jak pisałeś ze jakies rozłaczenia są itd bo kuzyn ma duzo problemów z tą siecią... Jeszcze jedna mozliwość to sciągasz cos p2p... p2m... i to ci transfer bierze albo ktos z twojej sieci...

(Laudzin) #12

sorki brat zajął mi czas,gdzie mam wejsc dokladnie i co tam wpisac bo nie wiem jak tam dojsc :?

Złączono Posta : 10.07.2006 (Pon) 21:23

znalazlem chyba ten wiersz polecenia i wpisalem ping -n 20.192.168.111.1 i pisze uplynął limit czasu żądania :? czemu?

(PaPuX) #13

włącz konsole i wpisz

ipconfig

Brama domyślna to ip które masz pingować

(Laudzin) #14

gdzie w kompie ten adres moze byc?

Złączono Posta : 10.07.2006 (Pon) 21:29

brama domyslana moja to 192.168.0.1 jakie powinna byc komenda? :wink:

(PaPuX) #15

ping -n 20 192.168.0.1

(Laudzin) #16

znow pisze uplynął limit czasu żądania,wkleil bym ci jak to wygląda ale klikam oznacz a jak chce skopiuj to nie mozna :-x

(PaPuX) #17

No to wydaje mi sie że mamy już chyba twój powód.

Pingi powinny odpowiadać max 50ms w sieci lokalnej.

Jeżeli upływa limit oznacza to że serwer nienadąża odpowiadać i jest przeciążony i chodz byś miał 2 mega tak sie bedzie rwało.

jedyne wyjscie to zadzwonić do amina i podać powód rwania sie neta, ty nic nie zrobisz u siebie bo wina tkwi w serwerze.

Wszystkie rzeczy strumieniowe takie jak radia, filmy live bedą sie rwały. Ruwineż w grach online powinieneś zauważyć skoki pingów. Strony bedą sie otwierać normalnie.

(Laudzin) #18

a ta komenda ping -n 20 jest poprawna?moze są inne?co to znaczy przeciążony?domyslam sie ze ktos cos ściąga i połączenie mi znika.to w ustawieniach winampa nic juz nie grzebac....? :frowning: :?

(PaPuX) #19

Komenda -n 20 oznacza że -n to parametr ile wysłać pingów kontrolnych a liczba 20 to liczba wysyłanych pakietów.

Skoro upłynął czas oznacza to że serwer jest przeciążony i nie potrafi odpowiedzieć w określonym czasie tak szybko aby wysłać strumień radiowy z serwera do twojego kompa przez co następuje gwałtowne rwania radia.

droga pakietu mniej więcej wygląda tak

komputer(0ms) >>>serwer admina(przekroczony limit) >>>Internet

internet(ok 30ms) >>>serwer admina (przekroczony limit)>>>komputer(ok 2000ms)

pakiet powinien wracać z prędkością ok (30ms)

jak upływa limit to jest to tak długi okres oczekiwania że komp go nawet nie przyjmuje i połączenie zostaje powtórzone przez co następuje powtórne oczekiwanie aż w końcu odpowie w odpowiednim czasie.