Radio sie tnie

gdy slucham radia przez winampa to mi sie zacina,jakies buforowanie sie pokazuje,w ustawieniack dalem rozmiar z 64 na 128 i dalej sie tnie,co jeszcze trzeba zmienic?programy p2p wyłączam jak slucham :frowning:

Jakie masz łącz :?:

tu zmienianie duzo nie pomoze… mozliwe ze słuchasz za dobrego radia na twój internet… wiec pytanie jak wyzej jak z łączem ?

radiówka 330kb

jak dla mnie toszke słabo… i jeszcze radiówka… A jakiego radia słuchasz ?? dobrej jakości spróbuj odpalic jakies gorsze radio i wtedy zobacz czy buforuje ale nie powinno… mój kuzyn ma 256 i lepsze radia juz mu nie pójdą za boga… cały czas tną

wewnetrzne ip

no ja tez mam wewnętrzne… to tam nie ma duzego znaczenia no chyba ze chcesz sobie zrobic radio to juz ma znaczenie :wink:

makiavely nighaz radio http 193.2.60.75:8000 sluchalem tez ikilku innych i tez cielo

Według mnie to za dobra jest jakość na twoje łącze bo u mnie nie tnie tylko że ja mam 2 MB… zaraz ci zarzuce czymś może ci bedzie działać to wtedy zobaczymy

Złączono Posta : 10.07.2006 (Pon) 19:12

hmmm ja bym ci radził poszukać jakis innych radii… na winampie… tylko takich co mają max 80 kb… bo chyba wiecej ci nie odpali

dobry pomysł… :wink: i myśle ze skuteczny hm ale co do tego ze ma 3 razy wieksze to tam jest małe piwo… kuzyn ma 256 i ma kablem normalnie itez ma słaby odbiór… ale tak jak pisałeś ze jakies rozłaczenia są itd bo kuzyn ma duzo problemów z tą siecią… Jeszcze jedna mozliwość to sciągasz cos p2p… p2m… i to ci transfer bierze albo ktos z twojej sieci…

sorki brat zajął mi czas,gdzie mam wejsc dokladnie i co tam wpisac bo nie wiem jak tam dojsc :?

Złączono Posta : 10.07.2006 (Pon) 21:23

znalazlem chyba ten wiersz polecenia i wpisalem ping -n 20.192.168.111.1 i pisze uplynął limit czasu żądania :? czemu?

włącz konsole i wpisz

ipconfig

Brama domyślna to ip które masz pingować

gdzie w kompie ten adres moze byc?

Złączono Posta : 10.07.2006 (Pon) 21:29

brama domyslana moja to 192.168.0.1 jakie powinna byc komenda? :wink:

ping -n 20 192.168.0.1

znow pisze uplynął limit czasu żądania,wkleil bym ci jak to wygląda ale klikam oznacz a jak chce skopiuj to nie mozna :-x

No to wydaje mi sie że mamy już chyba twój powód.

Pingi powinny odpowiadać max 50ms w sieci lokalnej.

Jeżeli upływa limit oznacza to że serwer nienadąża odpowiadać i jest przeciążony i chodz byś miał 2 mega tak sie bedzie rwało.

jedyne wyjscie to zadzwonić do amina i podać powód rwania sie neta, ty nic nie zrobisz u siebie bo wina tkwi w serwerze.

Wszystkie rzeczy strumieniowe takie jak radia, filmy live bedą sie rwały. Ruwineż w grach online powinieneś zauważyć skoki pingów. Strony bedą sie otwierać normalnie.

a ta komenda ping -n 20 jest poprawna?moze są inne?co to znaczy przeciążony?domyslam sie ze ktos cos ściąga i połączenie mi znika.to w ustawieniach winampa nic juz nie grzebac…? :frowning: :?

Komenda -n 20 oznacza że -n to parametr ile wysłać pingów kontrolnych a liczba 20 to liczba wysyłanych pakietów.

Skoro upłynął czas oznacza to że serwer jest przeciążony i nie potrafi odpowiedzieć w określonym czasie tak szybko aby wysłać strumień radiowy z serwera do twojego kompa przez co następuje gwałtowne rwania radia.

droga pakietu mniej więcej wygląda tak

komputer(0ms) >>>serwer admina(przekroczony limit) >>>Internet

internet(ok 30ms) >>>serwer admina (przekroczony limit)>>>komputer(ok 2000ms)

pakiet powinien wracać z prędkością ok (30ms)

jak upływa limit to jest to tak długi okres oczekiwania że komp go nawet nie przyjmuje i połączenie zostaje powtórzone przez co następuje powtórne oczekiwanie aż w końcu odpowie w odpowiednim czasie.