Radio zespolone

Cześć wszystkim. Mam w sumie - jak dla mnie - dosyć poważny problem. Pewnie niektórzy z Was, drodzy userzy, mogą się w duchu podśmiewać ze mnie. Ale zniosę nawet cierpkie uwagi. Otóż w pokoju, w którym codziennie pracuję wytrwale od 8 do 17 mam komplet mebli. Taki zwykły w sensie wykonania. Ale totalnie odjechany w kwesti półek i półeczek. I właśnie obok monitora mam od dłuższego już czasu niezagospodarowaną półkę. Specyficzne ma ona wymiary czym mnie bardzo irytuje. W ogóle to ona mnie irytuje jako półka. Jest taka pusta i nic tam nie pasuje. Może jakiś kwiatek w wysokim wazonie. Ale nie będę przecież kwiatków przed oczami trzymaj bo się wykończę psychicznie. Wymiary tej półki to 16 cm w podstawie i jakieś 50 cm do góry. Tak sobie kiedyś myślałem, co autor tej konstrukcji chciał wykonać. Może pragnął wprowadzić organizację w płytach CD przyszłego użytkownika? - tylko dlaczego nie zrobił takich szyn podtrzymujących? Dziwne, prawda? I tutaj pozwolę sobie wyłuszczyć mój problem: otóż jak sobie tak myślałem jak wykorzystać tą półkę to wymyśliłem fajną rzecz. Poustawiałbym tam takie radiobudziki, jeden na drugim. Skąd taki pomysł zapytacie? No właśnie. Po pierwsze: miałbym na każdym radiobudziku ustawioną inną stację radiową i szybko mógłbym sobie je zmieniać (w tym miejscu wyjaśniam, że obecnie korzystam z radia, które ma pokrętło do szukania fali i dostaję spazmów jak ustawiam jakąś stację). Po drugie: dzięki takiemu ustawieniu miałbym aktualny czas w różnych częsciach świata. Może to nie jest super przydatne na codzień ale coś tam przynajmniej się będzie wyświetlać. I tu jest problem właściwy: szukałem już w wielu miejscach i wszędzie są takie radiobudziki w owalnych a nawet obłych kształtach i ustawiane jeden na drugim - spadają. Tak więc szukam radiobudzików, które są prawie idealnie prostokątne - prawie w kształcie cegły. I bardzo proszę żeby mi nie radzić kupna wieży. Taki mądry to i ja jestem ale przypominam wymiary półki. I nie wyliczajcie mi kosztów i nie dywagujcie czy taki zakup opłaca się. Dajcie jakieś namiary na takie radiobudziki. Dzięki. :wink:

Zerknij na ten: http://avanet.pl/catalog/item/?wm_item_id=1557

Patrzyłem na niego przed chwilą ale niestety:

:arrow: http://www.totu.com/index.php?st=77&par … kt=1000089

:frowning: no właśnie adpawl

Heh… fakt! :?

Ciężko z tym będzie… :frowning:

A rozważałeś może możliwość zrobienia półeczek ?

wtedy kształt można by olać, byle by się wymiary zgadzały :wink:

:roll: No rozważałem ale już mam dwa radiobudziki, które pasują do siebie. To są stare modele z USA, przywiezione przez mojego wujka z Ostródy i już takich nie produkują. Ale te dwa dażę ogromnym sentymentem i byliby to tacy “rodzice” dla radiobudzików, których obecnie szukam. Półki właśnie z tego też względu odpadają - te dwa, co już mam idealnie pasują. I tak sobie wykoncypowałem, że stworzę prawdziwą i - co najważniejsze - użyteczną rodzinę radiobudzików.

Teraz to mi się wydaje, że Ty sobie z nas po prostu jaja robisz :x

A nie rozważyłeś możliwości wyciągnięcia radiobudzika z obudowy, wykonania samodzielnie panelu czołowego i wyciągnięcia panelu sterowania na panel czołowy ??

:roll: No cóż strumienianin. To, że jest dział na luzie nie oznacza, iż każdy post czy topic jest żartem. Mam nadzieję, że dostrzegłeś metaforę w moich słowach. Nie znalazłem po prostu innego porównania a zaznaczyłem, że te radiobudziki od wujka z Ostródy dażę ogromnym sentymentem. To jedyne pamiątki po wujku.

:roll: Fiesta, pomysł w sumie dobry tylko technicznie dla mnie Mont Blanc

Jeszcze samo rozmontowanie to w sumie do zrobienia ale ze złożeniem totalna padaka…