RadioSure nie dodaje stacji do ulubionych


(kojotte) #1

Witam!

 

Od dawna słucham radia przez ''RadioSure'', jakiś czas temu formatowałem lapka i nadszedł moment w którym chciałem właczyc radio. Pobrałem za tem wczoraj ze stronki ''dobreprogramy'' instalke, zainstalowałem lecz podczas schułania zauwazyłem ze gdy dodałem pare stacji do ulubionch nagle wszystkie znikneły i nie mozna już dodac nowych...

RadioSure również nie zapamietuje ustawień oraz jezyka, za każdym razem po wyłaczeniu i odpaleniu jest jak swieżo zainstalowane... Czy ma ktoś pojecie o co chodzi?


(bartek-szuster) #2

Mogę wiedzieć jaki masz system oraz czy masz włączone UAC? Prawdopodobnie ta aplikacja zapisuje ustawienia w folderze instalacyjnym, do którego nie masz uprawnień. Gdy uruchomisz ją jako administrator, powinna wszystko zapisywać. Jednak zamiast uruchamiać ją za każdym razem w tym trybie, można dokonać zmiany uprawnień ów katalogu, w którym ten program jest zainstalowany. Na folderze, w którym wrzucony jest RadioSure, klikasz prawym przyciskiem myszy i wybierasz pozycję Właściwości. Następnie z zakładek wybierasz opcję Zabezpieczenia. Tam odszukujesz pozycję Użytkownicy (NAZWA-KOMPUTERA\Użytkownicy) albo nazwę swojego użytkownika i poprzez opcję Edytuj nadajesz grupie/sobie uprawnienia odczytu i w**** ykonywania **oraz zapisu**.


(Atis) #3

Uruchom jako administrator, a ustawienia zapisuje w pliku XML:

C:\Program Files\RadioSure\RadioSure.xml

Sprawdź czy nie ma atrybutu tylko do odczytu.


(kojotte) #4

próbuje wszystkiego i ciągle to samo... bez zmian! hmmm


(bartek-szuster) #5

Robiąc moim sposobem, zaznaczyłeś opcję, by zastosowało na wszystkie pliki i katalogi?


(kojotte) #6

nawet nie musiałem nic zmieniać w ustawieniach , ponieważ wszystko jest już tak ja ma być...

irytujący problem niestety trwa...


(bartek-szuster) #7

Jeśli masz system z zakresu Windows Vista-8.1, to wyłącz UAC (Kontrola konta użytkownika). Znajdziesz to w opcjach Konta użytkownika. Może to pomoże, aczkolwiek pewności tutaj nie mam :slight_smile:


(kojotte) #8

niestety... to również nic nie pomogło... nie wiem już za bardzo jak to rozwiązać...

Hmmm :? :? :?


(system) #9

Option > Advanced > zaznacz "Synchronize favorites with database".


(kojotte) #10

tak mam tak zaznaczone...

ale nawet gdybym chciał w ustawieniach coś inaczej ustawić to nie da sie zapisać ustawień tak jak ulubionych stacji :frowning:


(system) #11

Ciekawe! Zasadniczo ten program nie sprawia żadnych trudności. Używam go od wielu lat. Sadzę, że masz uszkodzony system w jakiś dziwny sposób. Może byś w Start > Uruchom wpisał polecenie _ sfc /scannow _ i wykonał tę procedurę.