Radiówka i laptop

Mam pytanie.

Mam do komputera podłączony internet - radiówke. Jak zakładali mi neta to dali swoją kartę mino, że już miałem swoją taka standardową jak maja większości kompów. Ale ta od nich jest inna po aby podłączyć neta muszę przykręcić kabel. Może jaśniej. Końcówka kabla ma takie okrągłe coś co przykładam do wystającego gniazdka od karty i przykręcam nie wiem jak się to dokładnie nazywa. Chciałbym podłączyć jeszcze laptopa ale on ma już ta standardową kartę co gniazdko przypomina takie jak od telefonu stacjonarnego UTC kat 5 czy coś takiego. Można by jakoś podłączyć laptopa pod neta od tego kompa stacjonarnego?

Internet radiowy podłączony kablem ? xD . Może trochę jaśniej napiszesz.

Tak wygląda to gniazdko (z czarnym kablem)

dsc00494sk0.th.jpg

Musiałbyś zastosować np. taki router http://www.allegro.pl/item435972160_dli … gw11l.html . Odbierałby internet z punktu dostępowego z którego teraz go masz a następnie rozsyłał na te 2 komputery bezprzewodowo . Niech ktoś się jeszcze wypowie bo możliwe , że się mylę .

A to znaczy, że muszę podłączyć to pod ta kartę sieciową której nie używam? A następnie na laptopie wpisać takie dane jak mam na stacjonarnym tj. brama, IP itp?

Tak. Bo widziałeś na zdjęciu jakie mam wejście od karty sieciowej a w lapie takiego nie mam i nie podłącze i chciałem jakoś przez tą kartę co nie używam i mam ją zintegrowaną z płytą główną a ona jest taka normalna co są takie same gniazda co w lapie.

Moim zdaniem Ja_:smiley: , ma coś takiego :

internet- kabel koncentryk – > pc

i od pc chce radiowo podać internet dalej -->laptop

A czy nie muszę podłączać obu kompów żadnym kablem? W laptopie mam wbudowane Wi-Fi

Mam takie karty w menadżerze urządzeń:

802.11b WLAN PCI

Karta sieciowa 1394

Realtek RTL 8139/810x Family Fast Ethernet NIC

A możesz mi powiedzieć jak mam to zrobić? Kabelki podłączyć będę umiał ale co potem?