Radiówka i przerywane łączę

Witam serdecznie.

Mam problem z siecią radiową, o prędkości 512kb/s. Polega on na tym że internet po jakimś czasie przestaje działać, jednak w pasku startu ikonka sieci (Windows 7) wygląda normalnie (zwykły biały domek, bez X ani innych dodatków). W problemie pomaga odłączenie i podłączenie router’ u do zasilania (Nie wiem co to za router, pisze tylko “WLAN mini router 31g”), pojawia się ikonka domu z zielonym kółeczkiem(ładowanie) i trwa bardzo długo, nawet do 15minut, i internet o dziwo działa, jednak po pewnym czasie pojawia się ten sam problem. Dodam jeszcze, że mogę słuchać radia internetowego, ale nie mogę oglądać stron internetowych.

Hmm Wygląda na to ze winne se serwery DNS

Wpisz np googla 8.8.8.8 Albo jakiś open dns Powinno pomoc tez tak miałem ze radio działało a strony nici chyba ze adresem ip je wpisywałem to działały :slight_smile:

mi to pomogło

No wpisałem i wywala

-Firefox - Przekroczono limit czasu połączenia, Serwer 8.8.8.8 zbyt długo nie odpowiada.

-Chrome- Oops! Google Chrome could not connect to 8.8.8.8

Ale musisz wpisać w ustawieniach sieci w zakładce DNS nie w przeglądarkę

Masz adres ip strony googla jak sie otworzy to jest to 74.125.39.106 to możesz wpisać zamiast strony w firefoxa

aaa, do routera nie mam dostępu, bo administrator sieci w której mam internet, założył swoje hasło na router, podstawowe (1/1, admin/admin itp.) nie działają.

P.S - ja w tym jestem zielony :stuck_out_tongue:

Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonkę od netu w zasobniku obok zegarka, wybierz “Stan” -> “Właściwości” -> “Protokół internetowy (TCP/IP)” i w następnym okienku tam gdzie masz “Preferowany serwer DNS” i “Alternatywny serwer DNS” wpisujesz adresy serwera Google ( 8.8.8.8 ) lub inny Open DNS…

Dobra wpisałem, jutro, albo nawet dzisiaj powiem czy się naprawiło.

Dodane 08.08.2011 (Pn) 17:04

No, dobra mozna powiedziec ze sie naprawilo. Teraz w tym czasie, co sie kiedys wylaczal internet, wylacza sie na doslownie 5-10sec i znów jest. Nie robi mi to problemu, dzieki za pomoc :stuck_out_tongue: