Radiówka i przerywane łączę

(Adek350i) #1

Witam serdecznie.

Mam problem z siecią radiową, o prędkości 512kb/s. Polega on na tym że internet po jakimś czasie przestaje działać, jednak w pasku startu ikonka sieci (Windows 7) wygląda normalnie (zwykły biały domek, bez X ani innych dodatków). W problemie pomaga odłączenie i podłączenie router' u do zasilania (Nie wiem co to za router, pisze tylko "WLAN mini router 31g"), pojawia się ikonka domu z zielonym kółeczkiem(ładowanie) i trwa bardzo długo, nawet do 15minut, i internet o dziwo działa, jednak po pewnym czasie pojawia się ten sam problem. Dodam jeszcze, że mogę słuchać radia internetowego, ale nie mogę oglądać stron internetowych.

(Adrian Tomaszewski) #2

Hmm Wygląda na to ze winne se serwery DNS

Wpisz np googla 8.8.8.8 Albo jakiś open dns Powinno pomoc tez tak miałem ze radio działało a strony nici chyba ze adresem ip je wpisywałem to działały :slight_smile:

mi to pomogło

(Adek350i) #3

No wpisałem i wywala

-Firefox - Przekroczono limit czasu połączenia, Serwer 8.8.8.8 zbyt długo nie odpowiada.

-Chrome- Oops! Google Chrome could not connect to 8.8.8.8

(Adrian Tomaszewski) #4

Ale musisz wpisać w ustawieniach sieci w zakładce DNS nie w przeglądarkę

Masz adres ip strony googla jak sie otworzy to jest to 74.125.39.106 to możesz wpisać zamiast strony w firefoxa

(Adek350i) #5

aaa, do routera nie mam dostępu, bo administrator sieci w której mam internet, założył swoje hasło na router, podstawowe (1/1, admin/admin itp.) nie działają.

P.S - ja w tym jestem zielony :stuck_out_tongue:

(Kris-is) #6

Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonkę od netu w zasobniku obok zegarka, wybierz "Stan" -> "Właściwości" -> "Protokół internetowy (TCP/IP)" i w następnym okienku tam gdzie masz "Preferowany serwer DNS" i "Alternatywny serwer DNS" wpisujesz adresy serwera Google ( 8.8.8.8 ) lub inny Open DNS...

(Adek350i) #7

Dobra wpisałem, jutro, albo nawet dzisiaj powiem czy się naprawiło.

-- Dodane 08.08.2011 (Pn) 17:04 --

No, dobra mozna powiedziec ze sie naprawilo. Teraz w tym czasie, co sie kiedys wylaczal internet, wylacza sie na doslownie 5-10sec i znów jest. Nie robi mi to problemu, dzieki za pomoc :stuck_out_tongue: