Radiówka: Kolosalne Pingi

Witam.

Od jakiegoś tygodnia mam problem z za wysokim pingiem. Czasem bywało tak ze z rana pingi wynosiły ~30ms potem po południu wzrastały do 1500-3500ms i na wieczór malały.

Od razu przyszło mi do głowy, że mój operator ma już porostu zawalone pasmo i nie ogarnia natłoku ludzi korzystających z neta, ale pokusiłem się o skontaktowanie z moim operatorem i

gdy powiedziałem, że mam problem z ogromnymi pingami które średnio wynoszą 2000ms to on nie miał pojęcia co mogło być przyczyna, gdyż on pingując do mnie miał średni czas 50-60ms i dodał, że sygnał tez jest w porządku. Jedynie zasugerował, że może jednak za daleko mieszkam od nadajnika i to może być przyczyna, ale wątpię w to, ponieważ jak sięgam pamięcią dalej niż ten trefny tydzień to radióweczka śmigała aż milo.

Na dzień dzisiejszy wręcz przez za duży ping nie mogę korzystać z internetu, a na chwile obecna ping wynosi 1292ms i żadnych strat pakietów, wiec nie mam pojęcia co mogło nawalić. [czyżby router :|].

Za pomoc z góry dziękuję.

Ale ping podajesz z jakiejś gry, czy jakiegoś speedtesta? Ja proponuje wejść na stronę pingtest.net i tam sprawdzić.

Ping sprawdzam przez polecenie w wierszu polecen “ping”, głownie pinguje na strony: Google.pl, WP.pl, Slackware.org.

Próbowałem sprawdzić ping przez Pingtest.net ale nie otrzymałem żadnego wyniku, gdyż pokazał się komunikat, że gubi pakiety i mam spróbować później.

Na chwile obecna pinguje na WP.pl przez polecenie ping, a oto rezultaty:

Pakiety wysłane= 1084,

Pakiety utracone= 12,

Minimum= 160ms,

Maksimum= 3908,

Czas średni= 1475.

Zapytaj admina czy coś nie zakłóca sygnału, np. nadajniki konkurencji które mogą działać na tym samym kanale oraz czy nie zmieniana była polaryzacja nadajnika lub nadajnik nie był wymieniany na nowy. Zaproponuj mu aby sprawdził twoją antenę może jest wadliwa lub przestarzała i wypadałoby ją wymienić na nową. Sprawdź jeszcze kartę sieciową, może “zdycha”. Sprawdź jeszcze ping bramy sieciowej ale jeśli masz router to nie pinguj routera tylko bramę sieciową dostawcy, jeśli masz router to w jego konfiguracji znajdziesz adres bramy. Sam router też w sumie możesz spingować.

Pozdrawiam!

Jeżeli chodzi o polaryzacje to jest ona na 100% ta sama (pozioma), nadajnik zostal wymieniony na 3x mocniejszy, 18db.

Pingując na bramę dostawcy średni czas wynosil 266ms i 0% straconych pakietów, a czas otrzymany z pingowania routera wynosił 1ms.

Podczas upałów niejakis Most zostal uszkodzony i przez jego awarje traciłem 50% pakietów ale zostal wymieniony i przez 1 dzien net dzialal normalnie.

Co do reszty nie jestem w stanie nic powiedziec, wszystko sie okarze po rozmowie z adminem.

EDIT. 02.08.2010r.

Rano pingowalem do bramy domyślnej dostawcy i średni ping wynosił: 10ms.

Dodane 12.08.2010 (Cz) 23:24

Wine za tak wysokie pingi ponosiła karta sieciowa, zakupiłem nowa i średni ping wynosi 10ms, gdy pinguje na brame domyślna dostawcy.

Jeszcze raz dziękuje za pomoc, a w szczególności roobalowi.