Radiówka - Prędkość zależna od kompa

Witam

Kilka lat temu założyłem radiówkę do przeglądania neta, jest on dosyć wolny (download - 15kb/s). Ostatnio jednak kupiłem netbooka podłączyłem kabel od netu i internet działał zawrotnie szybko, praktycznie nie było ograniczeń. Bajka skończyła się po 3 dniach kiedy prędkość wróciła do normy jednak wczoraj kumpela przyniosła nowego laptopa i po podłączeniu neta prędkość znów była bardzo szybka. Mam teraz pytanie z czego to wynika że po każdorazowym podłączeniu kabla do innego kompa net nie ma jakichkolwiek ograniczeń i jak można zapobiec takiemu zjawisku ?

ps. mam antenę podłączoną do ap i kablem do karty

Tak masz w umowie?

Coś jest źle skonfigurowane u niego na serwerze.

Konfiguracja jak najbardziej prawidłowa.

Przepuszcza wszystko najwidoczniej filtracja po AP jest ustawiona na Auto ale po MAC jest otwarty dostęp.

Mało rozwinięty ten administrator sieci lub brak wiedzy w konfigurowaniu klientów.

nie mam żadnej umowy, mam taką prędkość jaką max. uzyskam

Dodane 04.07.2010 (N) 13:26

to co w takim razie mogę zrobić żeby uzyskać max prędkości ?

To na jakiej podstawie on udostępnia ci łącze, a ty mu płacisz?

a co to wnosi do tematu ??

Więc nie masz prawa roszczeń do usługi która nie istnieje.

Wiec masz ile uzyskasz.

Ograniczenie jest wprowadzone na serwerze głównym AP.

P.S. Na jakiej podstawie mamy udzielać ci rad skoro nie wiemy kim jest twój dostarczyciel?? Jakie posiada łącze?? Skoro to radiówka domyślam się że jest to sieć szkieletowa więc wszystkie AP muszą być podłączone pod usługi DSL. Nie da się rozwiązać problemu nie znając pewnych szczegółów.