Radiówka problem z kluczem WEP

(Czechu9) #1

Zrobiłem tak jak chciałem czyli odinstalowałem oprogramowanie firmy i pozwoliłem windowsowi skonfigurować moją sieć. Narazie jest ok nawet jakby szybciej ściągał trochę. Tylko , że jest jedno ale. Mianowicie Windows mnie ostrzegł , że moja sieć nie jest chroniona przez jakiś tam protokół i inni mogą widzieć jakie dane przesyłam. I co teraz zrobić? Czy to jest bardzo istotne??

(PaPuX) #2

Klucz wep jest niepotrzebny, wystarczy filtrowanie MAC po adresach IP i nie trzeba nic wpisywać. Pyzatym każda sieć nawet zabezpieczona WEP jest widoczna w "przestrzeni powietrznej" i rozszyfrowanie jej to kwestia 10min.

Czyli to nie jest niebezpieczne i nie łatwe dla prostego nowicjusza który nie pojął technologi i systemów kodowania kluczami WEP.

nie masz się czym przejmować to absolutnie normalne.

(Czechu9) #3

ok wielkie dzięki PaPux bo nie dawało mi to spokoju.

(Ferdek31) #4

jeżeli jesteś w sieci, w której nie masz dostępu do routera to nic sam nie zrobisz bo szyfrowanie to sprawa administratora i Twoja /musisz dostać klucz / ale skoro internet masz bez wpisywania klucza tzn. że w sieci nie ma żadnego szyfrowanie ramek. Co do istoty problemu to owszem ktoś może przechwytywać Twoje pakiety i widzieć co i gdzie przesyłasz, czy podstawiać się za Ciebie klonując Twój MAC adres, a tym samym włamać Ci się do komputera dlatego ważna jest tu dobra zapora i antywirus. PaPuX można w 10 minut rozszyfrować sieć ale mając odpowiednią ilość ramek, których przechwycenie to już kwestia kilku lub kilkudziesięciu godzin.

(Czechu9) #5

no pomyślałem już o tym właśnie włączyłem zaporę w Windowsie ale i mam noda32 ale myślę , że jeśli chodzi o zaporę to przydałby się jakiś lepszy program co o tym myślicie?

(Ferdek31) #6

jeżeli nie chcesz płacić to poszukaj jakiejś darmowej / choćby tu w dobrych programach / np. Kerio. Windowsowa jest faktycznie słaba do sieci dobra ale do internetu nie bardzo.