Radiówka - przedłużka kabla

Witam.

Posiadam/jestem w sieci radiowej, ruter ma niedaleki sąsiad. Chciał bym dokupić kabel od radiówki połączyć jakoś go z tym kablem który już mam i podłączyć kabel to innego komputera w innym pomieszczeniu. Da się tak zrobić? Ja nie za bardzo ogarniam te temat.

Szukam porady, co i jak by internet był w innym pomieszczeniu, nie przestawiając antenki od radiówki.

Wiem że są tutaj majsty :slight_smile:

Cześć,

Strasznie to zagmatwane, nic z tego nie rozumiem. Może spróbujesz to jeszcze raz dokładnie opisać? Co dokładnie chcesz zrobić z tym kablem? Jak to masz wszystko podłączone? Jak to ma zostać połączone?

Pozdrawiam,

Tryfan

A więc tak.

Zamierzam PC przenieść do innego pomieszczenia, i ten kabel od radiówki jest za krótki i potrzebuję jeszcze kilka metrów. I teraz jak miał bym nowy kabel podłączyć do starego kabla a następnie podłączyć pod komputer? Czy takie łączenie 2 kabli pogorszy łączność? Wiecie jak ten kabel wygląda?

Rozumiem że to zwykłe RJ-45 (idzie bezpośrednio do karty sieciowej PCta)? Jak tak to kup zwykły path coord Ethernet UTP kat. 5 - tyle żeby Ci starczyło i nie baw się w przejściówki - kabel grosze kosztuje a przejściówka może wywołać problemy.

Nie. Jest to kabel okrągły, wkręcany prosto do komputera(sieciówki) od antenki. Raczej nie ma możliwości by ten kabel wywalić a kupić jeden dłuższy i bez przejściówki… bo jest częściowo wmurowany w ścianę… a rozdzierać tego mi się nie chcę i do tego szkody…

Cześć,

Czy dobrze rozumiem ze mówisz o kablu który idzie od anteny, która jest zamontowana gdzieś tam, i zostaje wpięty do Twojej karty sieciowej w miejsce byłej anteny? Jeżeli tak to musisz zidentyfikować co to za rodzaj wtyczki. Zajrzyj na ta stronę:

http://www.air802.com/connector-identification-chart.html

Po zidentyfikowaniu wtyczki, kupujemy dwie końcówki male i female oraz kabel. Montujemy końcówki i wpinamy kabel. Wszystko powinno działać.

Drugie rozwiązanie, idziemy do jakiegoś sklepu komputerowego mówimy rodzaj wtyczki i długość kabla a oni montują wtyczki na końcach kabla. Wpinamy kabel i wszystko powinno działać.

Długość kabla antenowego ma wpływ na sile sygnału, ale w Twoim przypadku te kilka metrów nie powinno powodować żadnych problemów.

Pozdrawiam,

Tryfan

No trochę to zagmatwane,ale jak kumam to chodzi o to żeby net był na drugim kompie,ale jak przepniesz antenę to na tym pierwszym nie będziesz miał,

a nie lepiej kubić byle jaka kartę sieciową + kabel sieciowy utp z końcówkami i obsłużyć to udostępnianiem połączenia internetowego,koszt niewielki a że kabel plącze sie pod nogami to nic bo jak puscisz anenowy to tesz będzie zawadzał,wtedy net na obu kompach będziesz miał i sieć domową sobie zrobisz i swoimi plikami będziesz mógł żonglować z jednego komp. na drugi.

ps.Co do do sztukowania kabla antenowego nie jest to rozwiązanie polecane.

Chodzi o to że będzie jeden PC podłączony pod neta kablem do antenki. I teraz kolejne pytanko. Jak zrobić połączenie pod net na lapku? Jak mam radiówkę w domu. A typ mojego kabla to RP-SMA Plug (Male).

Cześć,

Możesz to rozwiązać na kilka sposobów:

  1. Tak jak pisał kolega SMDOBPRO, połączyć wszystko kablem. Albo kupno jakiejkolwiek karty WLAN do komputera i internet udostępnić do laptopa przez Wi-Fi. Tylko będzie jeden problem, jeżeli będziesz miał wyłączony komputer to laptop nie będzie miał internetu.

  2. Zakup Access Pointa z wymienna antenka, do niego wpinamy kabel antenowy i podpinamy komputer i laptop przez kabel. Inna możliwość to do tego Access Pointa wpinamy kolejny AP i konfigurujemy WLAN na nim i cieszymy się internetem bez kabli. Decydując się na tą możliwość nie musiałbyś kombinować z przedłużaniem kabla antenowego.

Pozdrawiam,

Tryfan

Hmmm… nie wiem czy był bym wstanie ogarnąć ten temat, bo troszku to skomplikowane…

Cześć,

Nie taki diabeł straszny jak go malują.

Jak zdecydujesz się na jedna z opcji i będziesz miał jakiekolwiek problemy pisz, zawsze możesz liczyć na pomoc.

Pozdrawiam,

Tryfan