Radiówka - przedłużka kabla


(Soulcatcher) #1

Witam.

Posiadam/jestem w sieci radiowej, ruter ma niedaleki sąsiad. Chciał bym dokupić kabel od radiówki połączyć jakoś go z tym kablem który już mam i podłączyć kabel to innego komputera w innym pomieszczeniu. Da się tak zrobić? Ja nie za bardzo ogarniam te temat.

Szukam porady, co i jak by internet był w innym pomieszczeniu, nie przestawiając antenki od radiówki.

Wiem że są tutaj majsty :slight_smile:


(system) #2

Cześć,

Strasznie to zagmatwane, nic z tego nie rozumiem. Może spróbujesz to jeszcze raz dokładnie opisać? Co dokładnie chcesz zrobić z tym kablem? Jak to masz wszystko podłączone? Jak to ma zostać połączone?

Pozdrawiam,

Tryfan


(Soulcatcher) #3

A więc tak.

Zamierzam PC przenieść do innego pomieszczenia, i ten kabel od radiówki jest za krótki i potrzebuję jeszcze kilka metrów. I teraz jak miał bym nowy kabel podłączyć do starego kabla a następnie podłączyć pod komputer? Czy takie łączenie 2 kabli pogorszy łączność? Wiecie jak ten kabel wygląda?


(nnick) #4

Rozumiem że to zwykłe RJ-45 (idzie bezpośrednio do karty sieciowej PCta)? Jak tak to kup zwykły path coord Ethernet UTP kat. 5 - tyle żeby Ci starczyło i nie baw się w przejściówki - kabel grosze kosztuje a przejściówka może wywołać problemy.


(Soulcatcher) #5

Nie. Jest to kabel okrągły, wkręcany prosto do komputera(sieciówki) od antenki. Raczej nie ma możliwości by ten kabel wywalić a kupić jeden dłuższy i bez przejściówki… bo jest częściowo wmurowany w ścianę… a rozdzierać tego mi się nie chcę i do tego szkody…


(system) #6

Cześć,

Czy dobrze rozumiem ze mówisz o kablu który idzie od anteny, która jest zamontowana gdzieś tam, i zostaje wpięty do Twojej karty sieciowej w miejsce byłej anteny? Jeżeli tak to musisz zidentyfikować co to za rodzaj wtyczki. Zajrzyj na ta stronę:

http://www.air802.com/connector-identification-chart.html

Po zidentyfikowaniu wtyczki, kupujemy dwie końcówki male i female oraz kabel. Montujemy końcówki i wpinamy kabel. Wszystko powinno działać.

Drugie rozwiązanie, idziemy do jakiegoś sklepu komputerowego mówimy rodzaj wtyczki i długość kabla a oni montują wtyczki na końcach kabla. Wpinamy kabel i wszystko powinno działać.

Długość kabla antenowego ma wpływ na sile sygnału, ale w Twoim przypadku te kilka metrów nie powinno powodować żadnych problemów.

Pozdrawiam,

Tryfan


(SMDOBPRO) #7

No trochę to zagmatwane,ale jak kumam to chodzi o to żeby net był na drugim kompie,ale jak przepniesz antenę to na tym pierwszym nie będziesz miał,

a nie lepiej kubić byle jaka kartę sieciową + kabel sieciowy utp z końcówkami i obsłużyć to udostępnianiem połączenia internetowego,koszt niewielki a że kabel plącze sie pod nogami to nic bo jak puscisz anenowy to tesz będzie zawadzał,wtedy net na obu kompach będziesz miał i sieć domową sobie zrobisz i swoimi plikami będziesz mógł żonglować z jednego komp. na drugi.

ps.Co do do sztukowania kabla antenowego nie jest to rozwiązanie polecane.


(Soulcatcher) #8

Chodzi o to że będzie jeden PC podłączony pod neta kablem do antenki. I teraz kolejne pytanko. Jak zrobić połączenie pod net na lapku? Jak mam radiówkę w domu. A typ mojego kabla to RP-SMA Plug (Male).


(system) #9

Cześć,

Możesz to rozwiązać na kilka sposobów:

  1. Tak jak pisał kolega SMDOBPRO, połączyć wszystko kablem. Albo kupno jakiejkolwiek karty WLAN do komputera i internet udostępnić do laptopa przez Wi-Fi. Tylko będzie jeden problem, jeżeli będziesz miał wyłączony komputer to laptop nie będzie miał internetu.

  2. Zakup Access Pointa z wymienna antenka, do niego wpinamy kabel antenowy i podpinamy komputer i laptop przez kabel. Inna możliwość to do tego Access Pointa wpinamy kolejny AP i konfigurujemy WLAN na nim i cieszymy się internetem bez kabli. Decydując się na tą możliwość nie musiałbyś kombinować z przedłużaniem kabla antenowego.

Pozdrawiam,

Tryfan


(Soulcatcher) #10

Hmmm… nie wiem czy był bym wstanie ogarnąć ten temat, bo troszku to skomplikowane…


(system) #11

Cześć,

Nie taki diabeł straszny jak go malują.

Jak zdecydujesz się na jedna z opcji i będziesz miał jakiekolwiek problemy pisz, zawsze możesz liczyć na pomoc.

Pozdrawiam,

Tryfan