Radiówka przez USB a WiFi


(Wojciech963) #1

Witam, mam taki problem że, posiadam internet radiowy który się podłącza do komputera przez USB. Chciałbym w domu założyć sieć WiFi, ale do wszelkich routerów podłącza się internert z kabla o końcówce ethernet. Czy moglibyście mi pomóc? Widzieliście jakieś routery podłączane przez USB ?


(skrzek) #2

a co jest z drugiej strony tego kabla usb???


(Zbych ) #3

Do kompa podłancza pewnie adapter wifi a z drugiej strony kabla ma antene.


(Wojciech963) #4

Tak jak napisał Zbych1 jest.


(Zbych ) #5

Nie znam się na tym zbytnio ale wydaje mi się że potrzebujesz access pointa , pójdziesz do obojetnie jakiego sklepu z kompami to napewno będa widzieć o co chodzi , a zapewne ktooś na forum również odpowie co potrzebujesz


(skrzek) #6

No własnie problem w tym, że zdecydowana większość dostępnych na rynku AP ma łącze WAN na rj45...

podaj najlepiej nazwę dostawcy internetowego to dowiemy się więcej o parametrach połączenia.


(Wojciech963) #7

Proszę macie tu link do tego dostawcy www.airmax.pl Jedna z większych firm oferujących w opolskim internet radiowy. Ma nawet łącze 12 Mb za 122 Pln.


(skrzek) #8

proszę bardzo jak podzielić łącze airmax

czy przy tej antenie masz takie wtyki RSMA - takie:

mmcx-rsma_m.jpg

i czy to urządzonko które podłączasz na usb do kompa nie jest takie?? jesli nie to powiedz, które - http://airmax.pl/pomoc/

do tego warto było by wiedzieć, z którego pasma korzystasz 2,4GHz lub 5GHz - od tego jest uzależniony router jaki powinieneś posiadać.

a jeśli nie chcesz z tym walczyć sam to zadzwoń do dostawcy i dowiedz się ile będzie cię kosztował router - bo widzę, że to oferują.


(Wojciech963) #9

Tak, dokładnie takie urządzonko posiadam. Wielkie dzięki za pomoc :slight_smile: Puki co poczekam do stycznia bo narazie posiadam 2,4 GHz, a w styczni właśnie przesiąde się na 5 GHz. Jeszcze raz bardzo dziękuje :slight_smile: