Radiówka?

(Krzysieknd2) #1

Witam. Admin poblokował mi wszystkie porty na ściąganie - na wieczność. To skandal wiec poszukuję innego internetu. Czy opłaca się radiówka? Ile się płaci, czy są jakieś limity, jaki jest trans w er?

Czy to mogę wziońśc np. z Warszawy (mieszkam w podkarpackim) czy muszę brać gdzieś z okolicy? Jaki sprzęt jest potrzebny do odbierania sygnału itp. Proszę o podstawowe informacje.

Zastanawiałem się również nad neostradą, ale jak patrze na te ceny…128 gdzie max trans w er wynosi ok. 17kB/s kosztuje 60 czy 70zł to dziękuje. Za swoje DSL 4Mbit i średni trans w er 256kB/s płacę 24 zł :smiley:

(Szymonprzywecki) #2

To napisz do niego…:wink: zeby ci odblokowal…:slight_smile:

(aero) #3

zależy gdzie jest nadajnik

ze swojej okolicy

tego dowiesz się od providerów w twojej okolicy

59 zł, to mało, bo radiówka tez w takich cenach chodzi, np. u mnie za radiówke 128 płaciłbym 50 zł, dlatego wolę już neo, gdzie nikt mi nie poblokuje portów na p2p :]

karta sieciowa, antena, zresztą wszystkiego dowiesz się od providera w twojej okolicy :wink:

(Djmac) #4

ja np. mam radiowke jakies 100-200 metrow od nadajnika, kumpel z sieci jest 4km od niej i wszystko dziala mu dobrze…Transfer moze nie za duzy ale około 30KB/s za 40zl na miesiac chyba nie jest to drogo …

(Czr R1) #5

To drogo jak za radiowy internet. Ja płacę 45 zł miesięcznie i nie mam ograniczonej prędkości…

Tak btw. Neo to ■■■■ władujesz się w umowę na dwa lata, a na pewno przeez ten czas wejdą usługi łącz szerokopasmowych i niedrogich więc nie radziłbym się związywać z Neostrada. No to co że nie masz zablokowonanych portów p2p, przekrocz limit to potem się meczysz z tą fajną neostrada albo kupuj zdrapki i wyrzucaj pieniądze w błoto. Nie opłaca się zakładać neostrady moim zdaniem. Robią to ludzie którzy naprawdę nie mają możliwości mieć innego dostępu do stałego internetu

(Krzysieknd2) #6

Pytałem sie 100 razy i nie odblokuje :evil: :evil:

Problem jest taki z tą radiówka że własnie nie wiem gdzie jest jakis provider u mnie w okolicy. Czery hmm troszke mnie zniechęciles do neo :slight_smile:

(Duda) #7

Zakładaj radiówkę jeśli nadajnik nie jest za daleko (do 5 km) to będzie ok,i jeśli nic nie stoi na przeszkodzie żeby ją zasłaniało,ja za swoją płace 60 zł. miesięcznie za 256 kbps/s a zwiększają do 380 bez ograniczeń

(Krzysieknd2) #8

Kurka najpierw musze się dowiedzieć gdzie jest radiówka u mnie. Wiem że jest gdzieś tak 6-7km ode mnie ale nie wiem jak się z tamtymi zkontaktować :smiley:

(Canaletto) #9

Popytaj kumpli, znajomych, rodzinę, znajomych rodziny :slight_smile:

Oni mogą cokolwiek wiedzieć, my już ci chyba nie pomożemy :wink:

(Krzysieknd2) #10

No chyba niestety tak CANALETTO :slight_smile:

PS. Oczywiscie dzieki za pomoc

(Beety5) #11

ja mam radiówke 256 kbps/s za50zł .nadajnik mam dosyc dalego dlatego mam dodatkowo wzmacniacz(50 zł).ale mi i tak wolono chodzi.tzn.raz wolno raz szybko .czasami załuje ze nie mam neo

(Krzysiek21) #12

Bzdury piszesz nie sprawdzone,TPSA ma jeszcze rok ochornnego przed konkurencja,wiec daje 10% na to iż kogś puszcza na kable a co do tego do gniazdka abonenckiego któe tak naprawde do tej pory nie jest uwolnione.

Zaczna sie odwoływać itd. i rok przeleci jak nic,a moze nawet wiecej jak rok.

Chyba kazdy wie jak w Polsce urzędy działaja i funkcjonuja,nie ma końca odwołaniom i końcom ich.

Ja na jego iejscu bym brał Neostradę.

Fakt,limit wielkiego sciagacza moze dobić,ale wielkim plusem jest stabilnosc tej usługi.

Gwarantuje ci że 95% radiówek tak nie działa jak działa Neostrada.

Za rok zapsuła sie tylko raz,a nawet nie zepsuła,tylko działałas wolniej z uwagi nakonserwacje centrali w Krakowie,tzw. router brzegowy.

Ja bym sie dobrze zastanawiał na radiówka,sprawdził i dowiedział się jak jest ze stabilnoscią bo jak coś do czegoś dojdzie to będziesz tylko @#$%^&*(())_+ ostre słowa sypał na taki net.

Ja nigdy nie mam zamiaru na radiówke się przesiąsc,no moze jak kiedyś bedzie dostepny Wimax…ale to daleka droga i moze mnie juz nie być :stuck_out_tongue: :LOL:

(Duffee) #13

Ja sam ma radiowke - 96 kb/s za 53,50zl, a maxynalny transferr pobierania miesci sie w granicach 5-6 kb to tak przecietnie, nie wsponmne o warunkach atmosferycznych - wystarczy ze bedzie silniejszy wiatr czy wieksza burza to moge sie pozegnac z netem. Naprawde odradzam radiowke.

(Ford Fokus) #14

W 100% się zgadzam, mam kumpla który ma radiówke, w łądną pogodę to chodzi mu lepiej niż moja neo 1MB, ale wystarczy, że jest deszcz czy wiatr i już mu net muli, tak że gg ledwo zipie…

(Halogen0) #15

A ja się nie zgodzę. Mam już drugi rok radiówkę i jestem z tego dumny!! Ztak naprawdę zależy wszystko od sprzętu !!

(Duda) #16

Widać że wasi dostawcy nie dbają za bardzo o klientów,u mnie czy deszcz czy śnieg czy burza to net śmiga jak trzeba,czasem są jakieś usterki i chodzi słabiej albo wcale.A nawet niwdawno gdy śnieg padał to chodziłą szybciej niż zwykle.