Radiowo :(

Witam

Kozystam z sieci radiowej i po chwili nie kozystania z niej ok 3-5 min. rozłancza mnie, monitorki się świecą i wygląda wszystko oki tylko nie wczytują się strony. Co zrobić bo odpalenie strony trwa dłużej niż włączenie kompa od nowa! !!

cola proszę zatytułować temat konkretnie - inaczej zostanie on usunięty.

Możesz wyłączyć firewalla. Ja też mam radiówkę i mój admin radzi wyłączać firewall, ponieważ spowalnia on łącze.

skontaktuj się ze swoim dostawcą neta oni Ci powiedzą co i jak

Pozdrawiam

oj wyłączyć firewall to chyba niezbyt mądre, wtedy każdy bez przeszkód może włama się na kompa

barti041 przecież na każdego się nie włamią.

Mi raz (niedawno) Neostrada nie działała.

Wyłączyłem firewall’a-problem znikł.

tak piopiotrek a za dwa tygodnie bedziesz miał zawalonego kompa trojanami wirami i takie tam…

wyłączenie Firewalla pomogło bo zablokowałeś sobie w nim port 80 odpowiedzialny za otwieranie stronek, bądź zablokowałeś samą przeglądarkę…

tylko że jak masz radiowy net to jest pewnie w jakiejś sieci, a jak jest w sieci to ma firewalla na routerze! po co Ci 2 firewalle?

Co do otwierania stron to może być problem, pytanie jest takie: skąd ta Twoja radiówka czerpie neta? od jakiego usługodawcy? Możliwe że jesteś podłączony do sieci ale neta jako takiego nie masz bo główny dostawca neta do twojej sieci ma jakieś problemy. Albo istnieje jeszcze taka opcja że modernizują Ci coś w sieci. Czy to problem zadzwonić do admina?

Lepiej Firewalla przekonfigurować niż wyłączyć. Po prostu za dużo on zabezpiecza.