Radoen HD 7870 vs GeForce GTX 660

(kuboludek100) #1

Witam,

przymierzam się do wymiany karty graficznej.

Pytanie z mojej strony, może trochę na niskim poziomie merytorycznym: Która z tych kart jest lepsza ?

Różnica w cenie niewielka, a interesuje mnie, aby zakupić lepszy produkt.

Zależy mi na obsłudze najnowszych tytułów przy wysokich ustawieniach graficznych.

(Jarosz1994) #2

Radeon jest nieco szybszy

http://www.hwcompare.com/13302/geforce- ... n-hd-7870/

(djosdanielos) #3

karty o podobnej wydajności w jednej grze gtx660 wygrywa a w innej 7870

jakiej nie wybierzesz będziesz zadowolony

7870 jest bardziej podatna na OC

(kuboludek100) #4

Rozumiem.

Właśnie według moich własnych porównań, wyszło mi podobnie, że praktycznie bardzo podobnie...

Przemawia jednak jak dla mnie Radeon... aż tak bardzo w kartach graficznych zaawansowany nie jestem, aby rozpatrywać to szczegółowo, dlatego proszę o pomoc Was :slight_smile:

(system) #5

To jest tylko porównanie specyfikacji, w niektórych tytułach lepszy może być gtx 660.

A tak w ogóle to jaką kwotą dysponujesz??

(Rradek22) #6

GTX660 bierze mniej prądu i wydajnościowo jest trochę lepsza, jak i lepsza konstrukcja

(kuboludek100) #7

Limitu kwotowego nie mam, ale powiem w ten sposób, nie gram aż tak dużo, aby kupować grafikę za 1200 czy tam 1400 zł, bo to nie ma sensu.

Poszukuję coś około 900 zł, co da mi możliwość gry w najnowsze tytuły, gdy powiedzmy najdzie mnie ochota na zakup nowego NFS'a czy też COD-a, BF-a, bez obawy oto, że nie odpali na wysokich wymaganiach.

Liczę się z tym, że póki co zarówno 7870 jak i 660 spełniają wymagania najnowszych gier, lecz za rok-dwa może ich nie spełniać, dlatego wymienię wtedy znowu grafikę.

(system) #8

Jak tak to bierz gtx 660, w wielu tytułach sprawdzi się lepiej.

:slight_smile: :slight_smile:

(kuboludek100) #9

Na innym forum Panowie stwierdzili, że Radeon będzie jednak lepszy bo GTX 660 jest pośrednikiem pomiędzy HD 7850 a 7870, co Wy o tym uważacie ?

(falcon89) #10

W większości tytułów 7870 będzie wydajniejszy od 660.

-- Dodane 13.01.2013 (N) 18:58 --

Ogólnie sytuacja tak wygląda (pod względem wydajności i ceny).