RAID1 i odłączenie dysku

Bo RAIDy mieliśmy i na serwerach i na ważniejszych stacjach roboczych. Ja oprócz SAP/R3/ERP miałem również oprogramowanie cadowskie.

@bachus poziom merytoryczny tego forum już dawno spadł, ale ze aż tak mocno? Coraz bardziej zaczynam tracić nadzieję, ze istnieją jeszcze jacyś specjaliści IT i podziwiam, że chce Ci się brać udział w tak nędznych dyskusjach.

Mi trochę głupio, że niektóre rzeczy się indeksują w internecie i staram się odpowiadać…

image

1 polubienie

Poziom już dawno ryje po dnie. Dobrze, że @bachus jeszcze podtrzymywał poziom tej dyskusji bo ze dwa razy w ciągu chciało mi się płakać.

  1. RAID to nie backup tylko metoda utrzymania wysokiego uptime
  2. Na wypadek totalnego fuckupu stosuje się backupy w polityce GFS
  3. Scrubbing zajmuje dużo czasu, ale przy korzystaniu z innych dysków niż low-end-wd-green-high-capacity-disk-storage nie ma większego wpływu na wydajność. Chyba, że faktycznie pojedynczy dysk wykręca magiczne 100 IOPS, a macierz niema cache no to bywa smutno.

Przechowujemy petabajty danych w trzech lokalizacjach, gdzie na macierzach stoją właśnie RAID6. Zapomniałbym całość jest jeszcze do tego backupowana na tasiemki.

1 polubienie

Przepraszam za odkopywanie, ale dawno tu nie zaglądałem, a nie wierzę w to, co czytam.
@bachus - masz rację, jedynie uzupełnię, że w macierzach enterprise masz raczej wirtualizację RAID i trochę inne rozkładanie danych na dyski (w tym wątku nie będę tego rozwijał, bo żenadometr ryje po dnie).
@anon47021787 nie idź tą drogą, jeszcze możesz się nawrócić.