Rainmeter - ikona w tray'u

Witam,

czy da radę jakoś ukryć ikonę Rainmetera w tray’u? Trochę go zaśmieca, a programik całkiem niezły :wink:

Dziękuję, pozdrawiam :slight_smile:

#edit : podobnie z AIMP’em - przy tej takiej “miniwersji” też mi powiadomienie w trayu nie potrzebne :wink:

http://rainmeter.net/Manual.htm

TrayIcon

A gdzie ten Rainmeter.ini znaleźć?

Mam tylko Default.ini w folderze Rainmetera, ale tam pozycji “trayicon” szukajka nie potrafi znaleźć :confused:

Nie wiem ,nie mam tego programu ,może w Dane aplikacji będzie,lub w Dokumentach.

Próbowałem tam, gdzie uważałem że tam może być (moje dokumenty, program files, dane aplikacji)

Dla pewności szukajki użyłem, też nic nie znalazła z rozszerzeniem .ini i nazwą rainmeter :wink:

Sprawdź w \AppData\Roaming\Rainmeter

Jest plik, nie ma pozycji “trayicon” ;/

w sekcji [Rainmeter] wpisz TrayIcon=0

Dzięki :wink:

Z AIMPem chyba się tak nie da :confused:

Nie wiem ,też go nie używam,może się da z rejestru ,w kluczu Current_User_Software_AIMP stworzyć nowy>wartość DWORD 32 nazwać DisableTrayIcon - dane wartości 1 :?: Może coś by z tego było :slight_smile:

Znalazłem HKEY_CURRENT_USER :arrow: Software :arrow: Applications :arrow: AIMP2.exe, ale mieszać nie chcę :wink:

A nie dało by jakoś rady PPM na skrót :arrow: Właściwości :arrow: i w ścieżce do skrótu jakieś -hidetrayicon czy coś?

Stworzysz klucz>będzie działać>zostawiasz ,nie będzie >usuwasz klucz ,nie namiesza się tu nic.Albo spróbuj kliknąć ppm na pasku>właściwości>obszar powiadomień>dostosuj>AIMP>ukryj.

Kombinowałem i coś nie wychodzi.

A w AIMP >Opcje>System>Tray nie ma opcji ?

popatrz na 3 post

W opcjach AIMP’a kombinowałem, i niestety nie da rady.

35594062.jpg

Hide TrayControl - wtedy taka “miniwersja” mi się chowa do tray’a

Show status (…) - wtedy po prostu mam ikonkę “A” a nie stan odtwarzacza (play/stop)

BTW: co to -hidetrayicon to przy /prefetch:1 jest slash, więc i przy tray’u trzeba by kombinować. Kiedyś tak z jednym programem robiłem, ale to było dwa lata temu i trochę zapomniałem jak to się robiło :confused: właśnie z tą cząstką dodawaną na koniec :wink:

kombinowałem właśnie z /:1 ,/ ,"",małe litery,duże i nie chce zadziałać.

Co wpisywałeś? hidetrayicon ;p? Podałem dla przykładu, dokładnie jak to leciało to nie pamiętam :wink:

Tak wpisywałem- DisableTrayIcon -bo z rejestru taka nazwa jest w stanie ukryć ikony co poniektórych programów…