RAM 4gb/wyszukuje 2.50gb

Witam, mam niezły sprzęt…

Pentium® Dual-Core CPU E5200 @ 2.50GHz 2.50GHz i 4gb ramu, LECZ WYSZUKUJE mi tylko 2.50GB!! panel sterowania > system.

Microsoft Windows XP Professional Wersja 2002 z SP2, plus zainstalowalem SP3 wiec z dodatkiem SP3 ^^

PROSZĘ O POMOC!

Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Pomocne może być zapoznanie się z TYMI informacjami.

jednym wyskakuje 3,25 innym 3gb a innym 2,5gb

To normalne. Zwłaszcza jeśli twój system to wersja 32-bit.

Czyli nie ma szans zeby 4gb dzialaly chociaz jako 3.25gb u mnie? ;/

Nie to nie jest normalne. System powinien widzieć do ok. 3-3.5 GB RAM

sizewezzy sprawdź czy masz dobrze kości włożone. Czy są do końca wciśnięte w płytę główną.

To faktycznie nie jest normalne. Zobacz ile ramu jest w bios’ie (powinien pokazywac wszystkie kosci). Jesli bios zglasza Ci 4GB, to napisz jeszcze jaka masz grafike.

kosci wlozone dobrze, ze tak powiem profesionalnie… zarzucam screena.

http://www.wrzuta.pl/obraz/wd6QbLkNGF/ram

Dodane 10.01.2009 (So) 11:53

revel: jak sie sprawdza w biosie bo akurat to jedyna rzecz na ktorej sie nie znam ;/

W zaleznosci od producenta plyty, wejscie do biosu umozliwia nacisniecie klawisza f2 (lub np. del), przed zaladowaniem sie systemu.

Bedziesz mial krotka informacje na monitorze “press f2 to enter setup”. Po wejsci do biosu, pierwsza zakladka (z reguly nazywa sie “main”) informuje Cie o tym, ile slotow jest zajetych i przez jakie kosci pamieci.

Dodane 10.01.2009 (So) 12:10

Pamietaj, ze bios jest w jezyku ang. Nie dokonuj w nim zadnych zmian! Jezeli masz jakiekolwiek watpliwosci, co do komunikatow wyswietlanych przez bios - wcisnij po prostu reset.

odnalazlem tylko main>system information: Memory: 2560

POMOCY :frowning: !

Byc moze pamiec jest uszkodzona. Nie wyciagaj jej ze slotow (bardzo latwo ja uszkodzic, dotykajac golymi rekami przy wkladaniu lub wyciaganiu).

Jesli komputer kupiles niedawno, skontaktuj sie ze sprzedawca. Na ram jest z reguly wieczysta gwarancja.

Jeden kumpel powiedzial, ze to dlatego:

XXX: masz instalowanego oddzielnie SP3, zalatw windowsa razem z SP3

Czy to moze byc ten powod?

Poza tym, instalowanie 4 GB ramu w XP 32-bit, to zwykle naciaganie na kase klienta.

Optymalne dla tego systemu jest 2GB ramu (w trybie dual) plus dobra karta graficzna (max. do 1GB wlasnej pamieci).

Dodane 10.01.2009 (So) 12:38

Nie, to nie powód.

Windows Vista wprowadzal jakies poprawki, do prawidlowego wyswietlania ilosci ramu, w SP1.

GeForce 9600GT 512ram…

Jednak prosze o pomoc… Bardzo bym chcial uzyskac lepszy efekt ram’u.

Napisz jeszcze jaka masz ta plyte glowna.

Pentium® Dual-Core CPU E5200 @ 2.50GHz 2.50GHz i 4gb ramu, GeForce 9600 GT 512ram

Microsoft Windows XP Professional Wersja 2002 z SP2, plus SP3 osobno zainstalowany

Według mnie może być to wina uszkodzonych pamięci ram. Systemy 32-bit wyświetlają - a zarazem tyle obsługują - ok 3.25-3.5 GB ram. Osobiście też spotkałem się z takim przypadkiem, że uszkodone były sloty na płycie głównej, jednak było to w dość wiekowym komputerze i była tylko 1 kośc ram wtedy kompute tradycyjnie “piszczał” jednak po włożeniu jej do innego slotu lub dołożeniu innej poprawnie się włączał tylko, że przy dołożeniu kolejnej czytał tylko tą z innego slotu. Jak już pisali - najlepiej skontaktuj się ze sprzedawcą jeśli to niedawno kupiony komputer.

Bzdury peciecie. Pamięć jest zapewne sprawna, a @sizewezzy ma po prostu “pecha”.

Kolego @sizewezzy: menu start > uruchom > wpisz: msinfo32

Co do pamięci sprawa ta jest dość skomplikowana, z dość bogatym tłem historycznym…

Ja w swojej Viście widzę tylko ~3GB pamięci fizycznej (z 4GB). Było 3.25GB ale zainstalowałem niedawno kartę dźwiękową na PCI i zjadło się całkiem sporo pamięci jak widzicie… Także 3.25 czy 3.5 jak niektórzy piszą - nie jest regułą.

No i jeszcze kwestia PAE, powinno być włączone… Choć niewiele teraz daje (dawało w XP Pro do SP1a, można było zobaczyć *pełne 4GB* i mnóstwo niebieskich ekranów :-))

Z msinfo32:

Zainstalowana pamięć fizyczna (RAM)	4,00 GB

Całkowita pamięć fizyczna	3,00 GB

Dostępna pamięć fizyczna	2,03 GB

Całkowity rozmiar pamięci wirtualnej	3,94 GB

Dostępna pamięć wirtualna	3,01 GB

Obszar pliku strony	1,00 GB

Plik strony	C:\pagefile.sys

http://www.dansdata.com/askdan00015.htm

barmazu - po prostu rece opadaja!

“menu start > uruchom > wpisz: msinfo32”

Moze jednak przeczytaj sobie WSZYSTKIE posty w tym temacie, to Cie oswieci.

A jak nie, to zyj w ciemnosciach…

Uważasz, że zepsuło się 1,5GB pamięci RAM?