Ram ddr a chipset

(Marabut2) #1

Ostatnio kupiłem na allegro pamieć http://www.allegro.pl/item341711632_sam ... obacz.html

oczywiscie zamiast dostac 333mhz przesłano mi pocztą 400 mhz które na płycie głownej asrock P4i45GV(procesor intele celeron 2,4)wogule nie odpalała,dzwoniłem do sprzedawcy to mówił że ta pamiec wogule nie podejdzie do mojego chipsetu to mój błąd że nie sprawdziłem do jakich chipsetów podchodzi.Później sprawdzałem na innym nowszym komputerze i chodziła normalnie,

Pytanie mam takie czy jak by mi przysłał 333 mhz te co kupiłem czy by to chodziło a jak nie to jaki ram musze kupić żeby dobrze wszystko funkcjonowało.Jakby co to prosze podac też linki z allego jak to nie robi kłopotu.Poz

(Gen Salvador) #2

mozliwe ze masz coś poknocone na płycie, nie koniecznie chipsecie. Ram powinno zaskoczyć i działać z częstotliwością maksymalną możliwą czyli 333MHz, ja bym CI poradził po prostu zareklamować te pamięci z racji niezgodności towaru z aukcją i pokombinować z jakiś pobliskim sklepie czy by nie pożyczyli 1GB ddr 333Mhz, jeśli by sie okazało że działa to taką pamięć kup. jeśli nie to coś jest z płytą nie tak.

(Zbych ) #3

twoja płyta obsługuje pamięci dwojakiego rodzaju SDRAM i DDR te co kupiłeś to DDR a jakie w tej chwili masz zainstalowane w kompie?? Tych dwóch rodzjów pamięci nie można instalować razem , albo mogą być zainstalowane SDRAM albo tylko DDR , przy pomieszaniu komp może nie odpalić. Na tej płycie są dwa sloty na SDRAM i dwa na DDR-y i wynika z tego że na płycie mogą być zainstalowane tylko dwa moduły pamięci.

(Marabut2) #4

wyciągłem tamte pamieci i wkładałem 1 gb,jak wgrywało windows xp to przed obrazem "ZAPRASZAMY" był tylko czarny obraz i już dalej nic sie nie włączyło

(Zbych ) #5

Zresetuj bios wyłanczając całkowicie kompa z zasilania a następnie przekładając na płycie odpowiednią zworke , jeżeli nie wiesz która zworka to wyciąg baterie z płyty gł . na kilka minut.

(Marabut2) #6

no resetowałem tylko z tą zworką nie robiłem-ale jakby co to jest pewne ??

(Zbych ) #7

Nic nie jest pewne , w zasadzie płyta gł jest na intelu a intel również w zasadzie nie miał problemów z obsługą szybszych pamięci niż te co dedykuje producent płyty gł , czasem praktyka wykazuje co innego.