Ram do kompa = małe pytanko

Witam.Mam do was pytanie.Więc chciałem zmienić sobie pamięć ram bo mam 2x 256 ale to sa jakies no name i szwankuja cos.Odrazu pomyślałem zeby dołożyć troche grosza i dokupić od razu 1gb.I tu nasuwa sie moje pytanie :

mam dwa złacze na pamięć na płcie głównej i lepiej sobie kupić 1gb w jednej kośći i pozniej ewentualnie 512 dokupic czy dwa razy 512 styknie.Tylko że wtedy juz nie bede mógł rozbudować.

Jakbym kupował 1gb to myśle ze to by było w sam raz co nie ??

http://allegro.pl/item159070486_nowe_dd … sklep.html

Ja bym kupił dwie kości 512MB pracujące w trybie Dual Chanel.

Miałem okazję pracować na komputerze o dwóch kościach 512MB w trybie DualChanel i wszystko chodziło bardzo dobrze.

Podaj proszę jaką masz płytę główną, do czego wykorzystujesz komputer oraz ile mniej więcej pieniędzy możesz przeznaczyć na nową pamięć.

a płyta główna to?

jak płyta nie obsługuje dual ddr to bierz 1x1GB, a jeśli obsługuje to 2x512 chyba że zamierzasz kupić drugą kość to bierz teraz 1GB i później 1GB

Podstawowa informacja jaka płyta? Ale skoro jest tylko dwa banki to raczej nie obsługuje Duala i lepiej wziąć jedną większą. A poza tym jak będziesz miał 1GB RAM to w zupełności wystarczy do większości zastosowań. Stara płyta może nie obsłużyć więcej RAMU tak więc bierz jedną większą będzie taniej

Płyta głowna to Gigabyte GA-8S648FXP wiec ona nie obsługuje dual channel wiec kupie jedną kość 1gb