RAM - małe wykorzystanie

Witam serdecznie

Dokupiłem 2GB RAM-u i teraz w sumie mam 3GB RAM.

Komputer tez tyle pokazuje.

Ale jak sprawdzam wykorzystanie pamięci to nigdy nie wychodzi powyżej 1GB

i waha się w okolicach 30 % gdy renderuję film, lub obrabiam fotki w PS.

Czy to normalne ?? Dlaczego nie wykorzystuje np 80% ??

Nic nie przestawiałem w opcjach, komp od razu sam wykrył większa pamięć.

Pozdrawiam

Pewnei system nei potrzebuje większej ilości pamięci. Mój komputer ma tylko 1GB a i tak przez pierwszy rok ani razu nie wykorzystał pamięci wirtualnej. Teraz jednak czasemi to robi więc mam sygnał by dodać drugi 1GB :slight_smile:

Możliwe że w tej chwili tych 3GB nie potrzebujesz ale zagraj w jakąś wymagającą grę :slight_smile:

Renderowanie filmu to przede wszystkim praca dla procesora.

Na dzisiejsze “czasy i aplikacje” w zupełności wystarcza 2x1 GB pamięci pracujący w dualu. Pozostałe GB nie są wykorzystywane nawet przez wymagające gry.Dokładanie na razie większej ilości ramu to zabieg marketingowy i wciskanie nam przez sprzedawców pamięci której i tak nie wykorzystamy ( na razie ) a oni wyciągają od nas kase na RAM.

No i posiadając więcej GB pamięci czujesz się “ważniejszy” bo zdaje Ci się że masz demona prędkości a jak widzisz ze swojego doświadczenia mija się to z prawdą. ( to mój ukłon w stronę posiadaczy o kilka GB pamięci za dużo w swoich kompach , a tu na forum są tacy co mają systemy 32 bitowe i szczycą się 4 , 6 a nawet 8 GB pamięci zainstalowanymi w swoich kompach. =D> )