Ram nie działa

Witam,zakupiłem 1 gb ramu żeby trochę usprawnić firmowy komp,kiedy włożę go do płyty komputer nie chce się włączyć tylko wydaje piskliwy przerywający dźwięk.Płyta główna to Gigabyte GA-M61PME-S2 ,ramy które zakupiłem to good ram DDR2 1 GB 800 MHz CL5 DIMM.Proszę o wskazówki

Po pierwsze i najważniejsze - sprawdzić czy kość jest sprawna.

Wydaje mi się że tak,gdyż mam jeszcze DDR2 512 MB PC 5300 DIMM i nie mam z nim problemów

Kość prawdopodobnie jest sprawna, problem polega na tym, że pamięci goodram bardzo często nie współpracują poprawnie z procesorami AMD. Proponuję wymienić na kingston`y o podobnych parametrach. Cena powinna być zbliżona do goodram. Pozdrawiam.

Ale ta 512 którą posiadam jest firmy good ram i puki co chodzi

Witam,

Są dwa rozwiązania.

  1. prawdopodobnie masz kurz w slocie ddr2 w takim przypadku trzeba kupić czystą benzynę lub spirytus i przejechać slot pamięci jak i styki pamięci cienkim pędzelkiem.

  2. kość, którą kupiłeś jest nie kompatybilna z Twoją płytą. Jedyne co możesz zrobić to update biosu do najnowszej wersji.

Jeśli te dwa rozwiązania nie przyniosą skutku to już nic nie zrobisz.

Pozdrawiam

Jarocin007

Spróbuj jeszcze tak-do 1-szego slotu wsadź kość 1Gb a do drugiego tą starą 512 kb.Pierwszy slot to ten bliżej procesora.