RAM pamięc prosze o rade

Witam w tej sprawie jestem calkiem zielony :frowning: Więc prosze o pomoc, chcialbym dokupic pamięc Ram do mojego komputera i teraz mam pytanie co ma znaczenie przy wyborze żeby pamięc dobrze pasowala i dobrze dzialala ??

bierz takie same jakie masz teraz nie innej firmy i nie z innym taktowaniem i opóźnieniem!

Ile masz obecnie RAMu?

i jakie? najlepiej daj screena z Everesta na temat pamięci RAM

niekoniecznie. ja mam 2 kości różnej firmy i różnej taktowności. w sklepie powiedzieli mi, że zależy to od płyty, a i że nie możesz mieszać np: SD z DDR…

A no mieszać nie można, czasem odpalą w dualu innych firm ale tylko wtedy jeśli mają takie same taktowania i opóźnienie (CL). Daj screena z Everesta z typem pamięci.

Ja miałem SIL i Micron tech. na ECS K7VZA i chodziły, ale lepiej mieć te same, na stronie producenta płyty gł, czasami są podane wskazane modele memek.

Jak kupisz pamięć to przeczyść styki i gniazdo, odpal na np 8-10 godz, Memtest i zostaw tak kompa jak nie wykryje błędów to kość pasuje.

No ja mam 512DDR i co jeszcze jest wazne

jakie mają taktowania?

co to jest??i jak to sprawdzic

prog. Everest, CPU-Z.

Zwykle kupuje się 400 MHz, jak w kompie są słabsze np 333 to zwolnią.

Jaka firma?

masz np. GoodRamy to lepiej dokup Googramy, jak TwinMos to TwinMos, lepiej tej samej firmy

i musi miec tą sama czestotliwosc co ten co mialem w kompie juz?

Najlepiej aby ten co kupisz był 400Mhz - jak twój ram w kompie będzie wolniejszy to się dostosuje ten nowy do niego.

aha czyli najlepiej jak by byl tej samej firmy, ale żeby częstotliwosc pracy najlepiej byla 400Mhz tak? czy cos jeszcze?? :shock:

Taktowanie musi być takie same jak w pamięciach które masz obecnie.

Sprawdz to!

Błażej wcale nie musi, jeżeli kupi ram 400Mhz a on przykładowo ma 333Mhz to ta 4setka zwolni do 333