Ram - problem z ustawieniami w biosie

sprawa ma sie tak… mam plyte glowna (MSI KT4V) i mialem do dzis SDramy 256. dostalem na swieta ddramy 512… i jak je podlaczam(wczesniej odlaczywszy te sdry) to komputer albo sie nie wlacza i czerwona lampka miga i piszczy albo komputer sie wlacza ale wywala error na niebieskim tle albo komputer sie wlacza ale zawieszony i nie widac paska zadan. slyszalem ze to moze byc kwestia przestawienia czegostam w biosie zeby nie obslugiwalo sdr tylko ddr… i teraz jak to zrobic ? nie chce laczyc tych ddrow z sdr chce poprostu miec 512 a te 256 wywalic czy cos -.- ( chociaz jak sie da je polaczyc to moze byc xD)

Pytanie podstawowe.Czy twoja płyta obsługuje pamięci typu DDRAM?

Płyta musi obsługiwac DDR,y,innaczej będą problemy,typów pamięci też się nie powinno mieszac

tutaj chyba pisze, ze obsluguje… jezeli chcecie to moge tez podac screena z everesta. ale slyszalem ze jezeli do tej pory uzywalem sdramow, to do uzywania DDRamow potrzebuje zmienic cos w biosie. i jezeli to prawda to chcialbym sie dowiedziec gdzie i jak przestawic

tak Twoja płyta obsluguje DDR ramy przy odopwiednim ustawieniu FSB

FSB DDR266 DDR333 DDR400

200MHz Yes Yes NO

266MHz Yes Yes Yes (Note)

333MHz NO Yes Note

skorzystaj z powyższej tabelki i ustaw odpowiednie wartości w BIOSIE

dzieki, no ale nie wiem jak ;/

w bios obsługa RAMu.

Zasilacz to? nowe kostki to? Masz możliwość sprawdzenia ich na innym kompie (na błedy?) zrób im test np. memtestem.Napięcie na pamiątkach jest jakie?

Kris90 proszę używać na Forum polskich znaków w pisowni.

Proszę również zmienić tytuł swojego tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

chodzi o ten bios, że się klika delete przy starcie systemu i jest takie niebieskie menu? tam szukałem i nie znalazłem nic takiego :confused: możecie mi dokładnie jakoś to opisać?

jak wciskasz del to co się odpala?

no menu takie niebieskie i tam jest kilka opcji i w kazdej inne ustawienia… ale do ramu nic nie moge znalesc ;/

Adwanced Chipset Features>DRAM Timing Control

naciskasz enter i wchodzisz do opcji pamieci.

i co tam zrobić?

ustawić większe opóźnienia, czyli ustawić większe cyferki. i/lub zmniejszyć taktowanie pamięci (czyli ustawć dzielnik), ale to juz w ostatczeności.

ok podaje jakie tam mam ustawienia…

Current host clock : 100Mhz

Configure SDRAM timing by : SPD

SDRAM Frequency : Auto

SDRAM CAS# Latency : Auto

Row precharge Time: Auto

RAS Pulse Width : Auto

RAS to CAS Delay : Auto

SDRAM Burst Lenght : 4QW

SDRAM 1t Command : Disabled

Fast Command : Normal

Fast R-2-R Turnaround : Disabled

co tu pozmieniac zeby mi dzialaly te DDR?

Złączono Posta : 25.12.2006 (Pon) 21:53

no pomozcie :confused:

Moze zla wersja biosu? albo za stara ?

takie mam ustawienia w advenced chipset features > DDRAM clocking. moze mi ktos powiedziec jak przestawic zeby te ramy dzialaly?

Poczytaj instrukcję do płyty odnośnie pamięci DDR,nieraz trzeba przestawić zworkę/wsadzić terminator - zależy od płyty głównej.

Lub pamięci DDR nie pasują do tej płyty.

A ta 512 to co za pamięć - jeśli PC3200(400) - to musi mieć certyfikat MSI,bo może nie chodzić na tej płycie - poczytaj:

TU

I to na pewno ta płyta - bo ja tu nie widzę gniazd pamięci SDRAM.