RAM przydzielany karcie graficznej

Witam :slight_smile:

Mam laptopa od Acera (Aspire 6920g), a w nim karte graficzną GF 9500M GS.

Mój problem polega na tym, że karcie jest przypisane dodatkowo ponad 1GB ramu, a przez to zamiast 4GB ramu - mam 3GB.

Od razu nadmieniam, że w BIOS’ie nie mam możliwości zmiany ilości przydzielanej pamięci. Obecna wersja BIOS’u:

Jaką wersje BIOS’u powinienem zainstalować, abym mógł dokonać potrzebnej mi zmiany? Prosiłbym o konkrety, nie bardzo się na tym znam - a upgrade BIOSu bede przeprowadzał po raz pierwszy w życiu, więc nie chciałbym niczego schrzanić :slight_smile:

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam, Michał.

Takiej opcji już od dawna się w BIOS-ie nie umieszcza. Na Twoim miejscu sprawdziłbym ustawienia sterownika karty graficznej, choć często występuje sytuacja, że nie można ustawić limitu przydzielanej pamięci dla karty graficznej. Pamięć jest przydzielana w sposób dynamiczny stosownie do potrzeb. Widocznie u Ciebie występuje taka sytuacja. Przepatrz uważnie aktywne oprogramowanie

A może po prostu masz system 32bitowy, który maksymalnie wykrywa 3GB?

no fakt, mam 32-bit. ale zastanawia mnie to, bo karta graficzna zdaje sie miec stale ponad 1700MB ramu, nawet gdy nie mam uruchomionych żadnych gier… :confused:

no nic, najwyzej przy przechodzeniu na Windows7 wybiore 64-bit :slight_smile:

dzieki za odpowiedzi :wink:

No to powiedz, co mówi GPU-Z na temat Twojej karty graficznej.