Ram-y

(Szymon651) #1

Posiadam 256 ramów a komputer wykrwya mi tylko 128 jaka moze byc tego przyczyny. Wykluczajac mozliwosc odpiecia sie jednej kosci

(Emilmlo) #2

Jaki system operacyjny?

(BARTEK1985) #3

może byś napisał czy masz dwie kości czy ile ?? a tak swoją drogą to jak masz 2 razy po 128 to może jesna z kości się spaliła albo to nie ddr tylko sdram

(Szymon651) #4

mam XP

jedna kosc :?

jest taka mozliwosc ze jakis wirus mi zakrywa 128 ramów ?

(Emilmlo) #5

Masz karte graficzną zitegrowaną?

(Szymon651) #6

nie

(Emilmlo) #7

Prawdopodobnie masz zwaloną pamięć RAM

(Szymon651) #8

tzn ??

(TopuŚ) #9

Spróbuj wyjąć pamięci z płyty głównej i włożycz jeszcze raz.

(Zbych ) #10

Normalna parodia , Scorpio nie znasz sie kompletnie na kompach, nie zabieraj już lepiej więcej głosu bo to co piszesz nadaje sie tylko do "śmiechu warte"

Szymon miałeś napisać czy masz sdram czy ddr-y , jeżeli masz sdram-y to prawdopodobnie te pamięci nie wspópracują zabardzo z płytą gł. , rozwiązaniem może być aktualizacja biosu lub wymiana pamiątek na tzw "dwustronne"

Najpierw może zastosuj porade TopuŚ-a

(Proph3t) #11

A ja się spytam inaczej jaka płyta główna konkretniej rok produkcji i jaki bios.

ps. hehe zbych w tym samym czasie

(Szymon651) #12

Mam DDR-y

teraz to sie wkurzylem !!

odłaczylem kompa docisnołem ramy wlaczam patrze jest 256 ram włacze sobie gre gram az tu nagle wyskakuje jakis komunikat z dosa na niebieskim tle cos tam odnosienie ramów pisało ze jak 1 raz to widze to mam restart zrobic no i zrobilem właczam kompa patrze i /cenzura/ znowu 128 !!

(Ford Fokus) #13

Puść skana memtestem.

Podociskaj porządnie te RAMy, sprawdź je na innym komputerze, spróbuj je przeczyścić troche (tylko nie wodą...). Jeżeli masz 2 sloty to włóż pamięć w 2 slot (może masz skopany).

Na dole były takie cyferki, jak Ci znów to wyskoczy to przepisz je.

(Emilmlo) #14

Ja miałem karte graficzną zitegrowaną i mi zabierało trochę ramu a o system się pytam dlatego że czasami nie dzała na starszych windowsach więcej pamięci niż 128 mb, a ja się na kompach znam.

(Ford Fokus) #15

Pierwsze słysze :-s

Mój kolega ma zintegrowaną i nie zabiera mu RAMu (ma 256 w jednej kości), ma tyle i powinien mieć.

(Emilmlo) #16

Ja miałem na myśli system operacyjny Windows 3.x.

No to mi powiedz dlaczego mi pokazywało że mam 112 mb ram a na naklejce kości pamięci pisało 128 mb a jak wstawiłem oddzielną karte graficzną i wyłączyłem zintegrowaną karte graficzną to mi zaczeło pokazywać 128 mb?

(JNJN) #17

Jak pracujesz na zintegrowanej karcie grafiki,to w biosie musisz jej przydzielić z pamięci fizycznej kompa jakąś ilość pamięci do pracy - u Ciebie to było 16 MB.

128 - 16 = 112 MB i tyle komp widzi i system.

Jak ktoś ma zintegrowaną kartę grafiki i jest wyłączona w biosie,to pamięć jej nie potrzeba i wtedy komp widzi całą pamięć zainstalowaną np 256 MB.

(Damian) #18

Zobacz jak pamięci sprawują się na innym kompie.

Przeskanuj je programem memtest86+ 1.60