Ramię do monitora 24-calowego

Czy możecie podpowiedzieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze ramienia do monitora? Szukam przykręcanego ramienia na jeden monitor:

  • standard VESA
  • monitor 22-24 cale (raczej 24 cale)
    Możecie polecić jakiś niedrogi sprzęt? Widziałem, że potrafią majątek kosztować.


Kupione miesiąc temu, niestety jeszcze nie użyte bo nie mogę przykręcić go do obecnego biurka (głupie biurko! grr), czekam na nowe - teoretycznie już je mam, ale blat jest w tragicznym stanie i czekam co mi powie autor tego dzieła …
Ramie prezentuje się całkiem porządnie, skręciłem je i się nim pobawiłem, lecz bez monitora bo nie mam gdzie przykręcić ramienia. Dodam że ramie z tamtego tematu ma dwa mocowania, do krawędzie biurka (c-type) i w dziurę (t-type) pomimo, że w opisie jest teoretycznie jeden typ mocowania.
Będę mógł napisać coś więcej, jak przesiądę się na nowe biurko :frowning: .

1 polubienie

Z ciekawości - jaki model został kupiony?

ART L-11GD. W cenie 120 zł na brzoskwiniach. Wygląda naprawdę solidnie, dodatkowy plus, że ma możliwość poprowadzenia kabli i ukrycia ich za maskownicami. Pierwsze wrażenie robi pozytywne. Tyle mogę na tą chwilę o nim powiedzieć :smiley:

Cena całkiem dobra i wygląda solidnie. Kiedy montujesz? :wink:

Jak ogarnę temat z nowym blatem do biurka. Niestety temat nie jest prosty bo zamówiłem nowy gruby blat na wymiar, w wybranym kolorze. Okazało się, że podczas transportu płyta została porysowana - z jednej strony. Na blat wybrano najlepszy fragment płyty i z góry miało być cacy. Jednak jak chciałem wszystko poskładać to się okazało, że blat poza rysami od transportu posiada widoczne przebarwienia od przetarcia jakąś szmatką - chyba z rozpuszczalnikiem jakimś bo normalnie są odbarwienia. Można w sumie prześledzić ruchy tejże szmatki na blacie.

Więc blat miał być brzydki z jednej strony która miała iść od spodu, a jest z obu. Czekam obecnie aż osoba która mi go robiła przyjedzie i sama oceni co z tym zrobić. Ciężko mi powiedzieć kiedy skręcę nowe biurko. Jeśli blat byłby wymieniany (na co liczę, ale jakoś w to wątpię) to będę musiał poczekać na zrobienie nowego. Gdyby spec się chciał wykręcić to nie wiem co z tym zrobię, być może zostawię i skręcę biurko z tego co mam, w tedy to będzie kwestia tygodnia. Lecz prawdopodobnie porąbię go i wywalę mu na środku podwórka takie badziewie. Po prostu to wygląda jakby blat był cały czas upaprany jakimś tłustym czymś i ktoś to rozmazał, a nie wytarł. Do tego dochodzą białe i szare przebarwienia w kolorze na ciemnym blacie.

W sumie to lepsza jest ta gorsza strona niż ta co miała iść na wierzch. Więc lekka patologia się z tego zrobiła.

Prosty temat, a ja się rozpisałem jak zwykle, przepraszam, ale chyba musiałem się trochę wygadać w tym temacie :stuck_out_tongue: . Żeby mi tak lekko szło pisanie pracy inżynierskiej to byłoby cudownie :smiley: .

PS. Jak zamontuję na 100% dam znać w swoim temacie i być może tutaj o ile nie zapomnę :wink: .

2 polubienia

Jeśli jesteś zainteresowany tematem to wczoraj ogarnąłem temat i zamontowałem ramię, trochę się nad tym rozpisałem w moim wątku więc nie będę się powtarzał trzymaj tylko linka :wink: Ramię monitora - jak wypada w praktyce

W sumie to rozpisałem się tak, że można by z tego zrobić wpis na bloga xD.