Ramy 800mhz, płyta max 800mhz - czy OC jest możliwe?

Witam!

Zacznijmy od konfiguracji mojego kompa:

C2D e6600 2,4 GHZ

Gigabyte 965P-DS3

2x1GB 800mhz Geil

Od pewnego czasu myślę o podkręceniu mojego procka. Jednak kolega wpędził mnie w wątpliwości. Powiedział mi, że moja płyta obsługuje maksymalnie 800 mhz ramu i jeśli mój ram ma 800mhz to o kręceniu procka mogę zapomnieć, bo ramy będą ,blokowały" OC ;/ Czy to prawda ? Czy rzeczywiście nie będę mógł podkręcić procka ?

Jeśli to istotne, to moja zasiłka to Chieftec 450W.

Prędzej ci procek zdechnie na OC niż ramy. Jak dojdziesz z tym Q6600 do 3.5G to będzie mega wypas, imo to ci zdechnie na około 3.2.

nie prawda, płyta obsługuje 800MhZ nie podkręcanych ramów (czyli np. ze sklepu) a OC możesz robić tyle ile wycisną ramy :slight_smile:

no ale ta płyta główna nie jest szczególnie dobra do OC, ale spróbuj podkręcić tak mocno jak się da :wink:

PS. Nie słuchaj kolegi bo się nie zna :wink:

Nie jest szczególna do OC ??

460 x 9 = 4140, wyciągnij tyle na Q6600 oO

maniekz , mój procek to E6600 :slight_smile:

LOL

zobaczyłem tylko 6600 i 2.4 to od razu żem o grzałce pomyślał :stuck_out_tongue:

Ale jeden grzyb twój też ma mnożnik x9 ;

Czyli wnioskuję, że e6600 nie kręci się tak źle ? :slight_smile:

gruchacz ma racje, pójdzie tyle i ramy pozwolą na to nic się kompem nie stanie, moja płyta obsługuje max 667 i mam podkręcone do 800 chodzi miodzio :smiley: :smiley:

Na ile wykręcisz na tyle będziesz miał ale i tak szybciej skończą się jego możliwości OC niż płyty czy tam ram’ów.

Spoko, nie oczekuje jakiegoś super-extremalnego OC :slight_smile: Myślę, że 3.0 - 3.2 wystarczy :slight_smile:

Dzięki za odpowiedzi, pozdro

ale też powinna być opcja przy podkręcaniu co chcesz pamięć albo proca, w biosie powinno być coś takiego można sobie osobno podkręcić procka i ramy :wink: :wink:

Guest111 u mnie E6600 chodzi tak jak w podpisie. Do testów tak w miarę stabilnie na 3.64 (455x8)

Bez problemu powinien pójść na 965P-DS3 w granicach 3 GHz (FSB z 266 na 333, mnożnik bez zmian x9). Przy problemach zmniejsz taktowanie ramu. W razie czego zwiększ napięcie procka z 1.35 V (tryb auto) do 1.4-1.45 V.

Mam jeszcze jedną wątpliwość. Jeśli płyta główna ma maksymalną magistralę FSB 1333mhz, a procesor ma częstotliwość taktowania magistrali 1333mhz to czy w takiej sytuacji płyta nie będzie ,blokować" OC procka ?? Czy te wartości mają w ogóle coś ze sobą wspólnego ?

PS. Nie mówie tutaj o moim e6600

Oj płytki intela dają sobie radę z wysokim FSB bez problemu.