Ramy CL 3 czy 2,5?

witam!

znajomy ma ramy 3x256 mb ddr 1( w tym 2x 333 mhz i 400 mhz) i prosil zebym zamoiwl mu 1 gb ramow.

niestety niezdązylem zapytać o płyte główną, ale wiem ze te 400 mhz są cl 2,5 no i tak patrzyłem na allegro to są kingstony 1gb ale cl3.

jak myślicie pójdą u niego jeśli chodzą 400 cl 2,5? od czego to zależy ? tak wiem od płyty głównej i np wiem ze u niego nie pojda 800…

czort wie, ja bym odpuścił te stare kości i wsadził 1gb - wystarczy.

no tak chce zrobic, stare wyrzucic i tylko 1 gb wlozyc.

to łyknij goodram/kingston ddr400 cl3 1gb (jeśli płytka obsługuje DUAL to w 2kościach).

Ja obecnie mam w kompie coś takiego:

-Kingston DDR2 CL5 800 Mhz 512MB

-kingston DDR2 CL4 667 Mhz 512MB

-kingston DDR2 CL6 800 Mhz 1GB

I wszystko hula że aż miło! :smiley:

Więc nie sądze zeby miał jakieś problemy z tymi RAM’ami :wink:

ddr1 były bardziej czułe na punkcie parametrów pamięci.

No wiesz… tego nie wiem xD na wcześniejszych ramach jakich pracowałem to były SDR xD

a wiecie może czy przy 2.5 CL lepiej pakować do płyty GA-K8NE 1GB-400 mhz czy 2x512Mhz-333mhz?

BTW to spamerzy się lęgną na DP :expressionless:

twoja płytka obsługuje tylko ddr400, proce pod ten socket też 200Mhz fsb więc nie masz wyboru, jako, że ten socket nie wspiera dual channell to możesz kupić w jednej kości najlepiej cl 2,5.

a dlaczego musi być CL 2.5 bo trudno o taką jedną kość 2 GB CL 2.5 i jeszcze slot 400mhz

bo procki AMD lubią niższe timingi, 2gb bez sensu - szkoda kasy nie wykorzystasz.

hmm to może 2x1GB ? bo mam jeszcze 2 sloty co prawda nie będę miał dual channel

co prawda na linuxie wszystko mi śmiga ale w miare z czasem zaczynam potrzebować trochę pamięci