Ramy CL4 a wykrywa CL5 :|

Witam, wlozylem pamieci Patriot 2x1GB 800Mhz CL4 LLK, w Biosie dałem FSB na 1.15(czy jakos tak), napięcie tak jak podane na pudełku czyli 2,2V i mi pokazuje w CPU-Z że mam CL5 :expressionless: Dlaczego? Pamieci przeszły 20 minutowy test MemTest i 3 godziny grania w Wiedźmina :wink:

Złączono Posta : 07.12.2007 (Pią) 19:13

Na początku po ustawieniu pokazywało CL4, teraz CL5 :expressionless: W biosie nic się nie zmieniło, wszystko tak jak ja ustawiłem.

Złączono Posta : 07.12.2007 (Pią) 19:15

Screen: http://www.wrzuta.pl/obraz/eNk4z1Miiu/2007-12-07_191443

nie przejmuj się to tylko program tak pokazuje, ale wydajność pc sie nie zmieni

ping :x

bartek46op wbij w biosie timingi, napięcie na stałe bo masz na auto :stuck_out_tongue:

OK zgadzam się, ale czy to się odbije na wydajności to nie wiem jak sądzisz piotrekplay?

:x

Nic się nie odbije na wydajności !!

Napięcie mam 2,2V w biosie, zmieniałem ręcznie. Te timingi ustawić tak jak na opakowaniu pisze?

Złączono Posta : 07.12.2007 (Pią) 20:10

Przy 1,8V nie wstał, był blue screen podczas bootowania :wink:

te patrioty powinny z lekka iść 800MHz CL4 4-4-4-12 przy 1,9V

wrzuć zakładkę SPD z CPU-Z :slight_smile: i wszystko się wyjaśni.

Na pudełku pisze 2.2V więc takie dałem, źle? To co z tymi timingami? Nie chce nic popsuć, spalić :confused:

dobrze, niektóre Patrioty pracują dopiero przy voltarzu 2,2V.

napisałem wklej zawartość zakładki SPD.

nie spali się, moje corsairy też mają 2,2V dla 800MHz CL4 a spokojnie ruszają przy 1,9V 800MHz CL4… zresztą dajesz niższe napięcie więc się nie spali :stuck_out_tongue:

http://www.wrzuta.pl/obraz/mtS5lB7Mfv/2007-12-07_201913

ustaw timingi oraz voltage tak jak podaje producent w ostatniej kolumnie - będzie najwydajniej.

EEP#1?

technologia przeznaczona dla płyt opartych na chipsetach nvidii. na intelach nie ma znaczenia.

Ale ustawić timingi: 4-4-4-12? tak na pudelku pisze

producent zapewnia iż przy timingach 5-5-5-5-35 i napięciu 2,3V pamięć pracuje stabilnie z taktowaniem 1Ghz (efektywnie) to dlaczego nie chcesz z tych możliwości skorzystać ??

jeśli chcesz ustawić na cl 4 to tak jak podaje 3 kolumna (zakładka SPD) musisz ustawić wszystkie parametry jak podaje producent (włącznie z CR na 2ns) inaczej sprzęt może nie wstać.

konkludując wszystko zostało już napisane… poza tym iż pamięci zmieniając timingi czy nawet podnosząc napięcie powyżej 2,3V nie uszkodzisz w najgorszym wypadku będziesz musiał zresetować CMOS.

Po co mi 1Ghz skoro narazie nie robię o/c a jak robić będę to 2,8 Ghz mnie w zupełności zadowoli.