Ramy

Mam problem, miałem 256 Ram i dokupiłem sobie drugie tyle, ale w szybkości chodzenia gier nie widać prawie żadnej różnicy. Wydaje mi sie że dlatego tak sie dzieje, bo mam zawalony system. Musze czekać 5 minut żeby mi wszystko dobrze chodziło. Czy jak zainstaluje na nowo Windowsa (z formatem) to będą mi szybciej gry chodziły ???

A my wróżki jesteśmy. Chłopie nikt ci na 100 % nie powie że tak. :smiley:

A problem z systemem zaczął się po dołożeniu pamięci.

Teoretycznie tak. Ale praktycznie szybkość gier zależy też od konfiguracji sprzętowej komputera, tego, czy w czasie grania masz uruchomione inne aplikacje, ustawień samej gry itp.

Może niekoniecznie trzeba od razu robić format ??

Czasami wystarczy wywalić aplikacje, których nie używasz, usunąć pozostałości po nich, wyczyścić rejestr i dysk z różnych śmieci, zrobić defragmentację dysku.

Problem zaczął się przed dołożeniem Ram

Podaj całą konfigurację kompa, napisz, w jakich grach ci zwalnia. To przybliży nam problem.

no bo tak jest; jak gra niewymaga 512MB ramu to nic niezobaczysz

roznicy szybkosci jak masz tyle tak samo smiga jak na 256 zobacz sobie w 3DMark to samo jest

wieksza ilosc ramu to glownie do renderingu scen 3D a takze zwiekszenia wydajnosci w aplikacjach

i np. gier o duzych mapach i duzej ilosci obiektow

Mój komp to:

Athlon 1800+

512 Ram

GeForce 2 64 MB

Mój komp to:

Athlon 1800+

512 Ram

GeForce 2 64 MB

aha, i chce żeby szybciej mi chodziły gry: Pro Evolution Soccer 4 i Unreal 2

A w jakich grach 512 Ram dużo mi przyśpieszy gre ??

Używaj funkcji zmień :roll:

Nie będą szybciej chodzić bo wąskie gardło to karta grafiki.

Do wymiany i wtedy poczujesz różnice.

podkrec sobie lekko grafe o 20% GPU i 25% RAM i bedzie git zobaczysz

zreszta i sciagnij najnowsze UPDATE do gier bo jest poprawiona plynnosc gry i nietylko

do ISS 4 np.

a i ustaw sobie przydzial AGP Aperture Size 128MB

zakladka BIOS Advanced Chipset Features

AGP Timing Control

A możecie mi podać kilka nowych gier, które będą na moim kompie płynnie chodziły ??

No nowe gierki na Twoim kompie to już płynnie nie będą chodziły przez kartę grafiki

no ale tak w miare dobrze to będą chodziły ??

Zależy jakie!! Np. Medal of Honor Woj na Pacyfiku to nie masz co marzyć nfsu2 to na minimalnych możesz jako tako pograć zależy od gry