Ranking najlepiej sprzedających się podzespołów


(Madafaker) #1

Za wydawnictwem http://www.egielda.com.pl podaję ranking jak w temacie...dotyczy miasta Kraków za miesiąc czerwiec /ale myślę iż w pozostałych rejonach jest podobnie/.

Mam nadzieję iż pomoże on choć w niewielkim stopniu w wyborze sprzętu "niezdecydowanym"...ranking będzie aktualizowany co miesiąc.Jak da się zauważyć niepodzielnie "króluje" firma Gigabyte oraz Samsung... 8)

ranking5gt.jpg


(Damian) #2

Dziwne,iż najlepiej wśród procesorów Intela sprzedaje się Celeron :expressionless:


(lazikar) #3

Dlaczego dziwne. Kasa. :smiley:


(boczi) #4

I takie zestawy są najczęściej sprzedawane w hipermarketach, pokroju Celeron 2,4 +FX 5200/ATI 9250 / niemarkowy zasilacz.

W monitorach Samsung LCD na razie króluje. To dobrze, bo za jakiś czas chcę właśnie kupić od nich monitor...


(Johny) #5

Komputery z marketów mają często mało pamięci 256 MB i słabą Kartę grafiki


(Madafaker) #6

Ranking jest sporządzany na podstawie informacji z kilkunastu wiodących sklepów komputerowych w Krakowie...zero hipermarketów które faktycznie sprzedają w większości badziewie / mówię o zestawach komputerowych/.


(system) #7

Wg mnie nie sprzedaje się więcej Celeronów. Moim zdaniem gdyby zsumować ilość sprzedanych procesowrów z 2. i 3. miejsca, to pewnie ta liczba przewyższyłaby liczbę sprzedanych Celeronów z 1. miejsca.


(Zolciak) #8

Jeszcze warto zwrócić uwage na to że mimo że Celerony nie najlepiej nadają się do użytku domowego to w firmach gdzie pracownicy siedzą przy Office i szperają w internecie nie sprawdza się to tak źle :slight_smile:


(Farall) #9

Gdyby zsumować poparcie dla Leppera i Stana Tymińskiego to może też Kaczyński wcale nie byłby pierwszy. Tylko jaki to ma sens? :?


(March02) #10

ja od siebie jeszcze dodam link:

8)

WAKJACJE! !!


(Damian) #11

Tu trzeba przyznać Ci rację... Firmy raczej idą po małej lini oporu i biorą tańsze komponenty...


(system) #12

A zobaczyłeś jakie procesory są na 2. i 3. miejscu :?: Czy tak napisałeś, byle napisać :?:


(Magik) #13

Pawek , nie można zsumować ilości sprzedanych Pentium 4 z 2 i 3 miejsca, gdyż są to różne procesory. W tym podsumowaniu nie chodzi o wykazanie tylko tego, jaki typ produktu się sprzedaje, ale również o jego konkretny model.


(Madafaker) #14

Lipiec 2005...

Generalnie na pozycjach liderów bez zmian...Samsung/Gigabyte...czyli jakość za rozsądną cenę...choć w monitorach LCD pojawił się nowy "król"...Iiyama...takie tanie,czy takie dobre ?? :slight_smile:

00000011076kp.jpg

Złączono Posta : 05.09.2005 (Pon) 11:20

Sierpień:

Firmy Gigabyte oraz Samsung mogą chyba być zadowolone z uzyskiwanych w Naszym kraju wskaźników ekonomicznych. :slight_smile:

W segmencie kart graficznych wkrótce pewnie pojawi się nowy lider...Radeon X550.

xx6kd.png