Raport CrystalDiskInfo zwiechy laptopa

Witam serdecznie.

Dosyć niedawno w laptopie ACER wymieniłem dysk twardy na Seagate 500 GB ST500LM012.

Wydaje mi się że po jego wymianie laptopa dostaje od czasu do czasu zwisa, takiego że pomaga tylko przytrzymanie przycisku power i nagle wyłączenie.

Program HDtune nie pokazuje statusu Health, ale prosiłbym o sprawdzenie loga z programu CrystalDiskInfo, wg. jednego z poradników który przeczytałem na temat tego programu status “Ilość relokowanych sektorów” wartość im niższa tym lepiej, a u mnie pokazuje aż 252.

Screen:

7m66.th.png

Dodam że na starym dysku nie było takich problemów.

Dzięki za pomoc, pozdrawiam

Dysk OK.

Ok wielkie dzięki za sprawdzenie JNJN

Dla pewności przetestuję jeszcze pamięć, bo swojego czasu też była dołożona.

Pzdr

Sprawdź sobie temperatury, system,może to być też problem powolnego padania czegoś na płycie jak laptop ma powyżej 3 lat.

Laptop ma na pewno powyżej 3 lat, system jest świeżutki.

HWMonitor temp pokazuje powiedzmy że w normie.

Grafika GeForce 9400M

Screen z temp. po jakiś 2 godzinach działania

mtzg.th.png

Temperatury OK.

Zrobiłem przekładkę pamięci, i w tym momencie działam ponad 3 godziny i jak na razie wszystko jest OK.

Wcześniej zawiesił się po jakiejś godzinie pracy. Zobaczymy jak będzie dalej.

Jak na razie dzięki za pomoc, odezwę się. Pzdr

Pamięć przetestuj programem memtest86, bardzo dobry program, jak coś nie tak wykryje od razu.

Witam ponownie.

Co prawda pamięci nie przetestowałem programem memtest86 (najwyraźniej brakło na to czasu) ale zwykła przekładka chyba pomogła, bo wczoraj laptop testowany kilka godzin, i wszystko działa, nie zawiesił się ani razu. Zobaczymy, jak by coś to odezwę się.

Dzięki JNJN za pomoc. Pozdrawiam