Raptor defence co to jest?

Witam,

dzis pojawil sie u mnie dziwny problem z komputerem. Nagle zaczela sie pojawiac ikonka Alertu przy zegarze (winXP) z komunikatem Windows Security Manager/Error i tam pisze ze komputer niby mi spowalnia jakies oprogramowanie szpiegowskie i jedyna sluszna metoda na to jest sciagniecie najnowszego Raptor Defence - programu do usuwania adwarow i innych podobnych. Oczywiscie przekierowuje mnie odrazu do sciagania pliku raptordefence_setup.exe. Nie sciagnalem tego bo jak sie dowiedzialem to program, ktory sam w sobie jest robalem. Znajduje szpiegi, ktorych nie ma i karze placic za ich niby usuniecie.

Pytanie zatem jak pozbyc sie tego alertowania. Chcialem cos w rejestrze poszukac ale nie uruchamia mi sie regedit piszac ze administrator sieci odcial mi prawa dostepu… no comment.

Znalazlem jakies sposoby w necie, ale wszystkie opisuja jak pozbyc sie wspomnianego programu, a nie tego Alertowania ktore wyskakuje co 3 min. Przeszukalem Search&Destroyem, AdAwarem, Avastem. Cos wykryly, pokasowaly ale problem nie minal…

Pozdrawiam

Daj log z ComboFix

Oto log. Nie znam sie na tym ale wyglada na niezly syf…

ComboFix 08-09-05.12 - Lolo Smith 2008-09-09 23:08:51.1 - [color=red][b]FAT32[/b][/color]x86

Wklej do Notatnika:

File::

C:\WINDOWS\system32\mscont32.dll


Folder::

C:\FOUND.008

C:\FOUND.007


Registry::

[-HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\currentversion\explorer\mountpoints2]

>>Plik>>Zapisz jako… >>> CFScript (najwygodniej będzie, jeśli zapiszesz w takiej lokalizacji, by ikonka CFScript.txt znalazła się obok ikonki ComboFix.exe )

Przeciągnij i upuść plik CFScript.txt na plik ComboFix.exe (czyli ikonkę CFScript.txt na ikonkę ComboFix.exe )

– podobnie jak na tym obrazku –>88953CFScript-createdbyMiekiemoes.gif

(jeśli pojawi się pytanie " 1 or 2" - to wpisz 1 i naciśnij ENTER) Ma się rozpocząć usuwanie. (i powstanie log)

Po restarcie usuń ręcznie folder C: ** Qoobox**.

Po tym nowy log z Combo oraz skan http://www.kaspersky.pl/virusscanner.html

Zmiana zasad wklejania logów na forum - viewtopic.php?f=16t=253052

Zrobione. Oto kolejny log. Komp sie zrestartowal. Po wszystkim wystapuje jakis komunikat ze nie mozna znalezc mscont32.dll

ComboFix 08-09-05.12 - Lolo Smith 2008-09-09 23:27:56.2 - [color=red][b]FAT32[/b][/color]x86

Log wyglada na czysty

usuń ręcznie folder C: \Qoobox , usuń instalkę Combofix z dysku.

Przeczyść komputer Ccleanerem

Wykonaj optymalizację autostartu

Wyłącz i włącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach. Instrukcja

Przeskanuj obszar całego komputera http://www.kaspersky.pl/virusscanner.html (uruchom przez IE) Daj raport z niego na forum

lub

Dr.WEB CureIt!

Witam,

skana kasperskim jeszcze nie robilem bo wczoraj pozno bylo. Poki co zauwazylem ze po usunieciu tych folderow found, alert przestal wyskakiwac. Tylko troche niepokoi mnie ten komunikat o braku mozliwosci wlaczenia modulu mscont32.dll - pojawia sie po uruchomieniu komputera. Po kliknieciu OK wszystko wydaje sie dzialac ok. Jak wroce do domu zrobie jeszcze to skanowanie.

Dzieki wielkie za pomoc.

Maciek

Otwórz notatnik i wklej

zapisz jako plik.reg >> wszystkie pliki >> scal z rejestrem >> restart

b57f17008275c957m.jpg

powstanie plik o takiej ikonie

062aec4c9b51c033m.jpg

w który dwa razy klikniesz potwierdzisz chęć dodania do rejestru potem restart

:slight_smile: