RaspberryPi - połączenie przez VNC z routera poza NATem

Witam,

 

Od kilku dni jestem posiadaczem RPI3 i dopiero raczkuję w tej kwestii. Chciałbym móc zdalnie łączyć się z malinką za pomocą ThightVNC, podłączoną pod router w domu, z pracy. Aby skonfigurować RPI i móc się łączyć z internetu z urządzenie skorzystałem z tego poradnika:

http://www.dobreprogramy.pl/okokok/Malinowy-Serwer-Domowy-cz.-0-dostep-do-Malinki-z-zewnatrz,51955.html

Jeżeli łączę się z komputera przez sieć gsm wszystko śmiga jak należy, natomiast problem pojawia się gdy właśnie próbuję połączyć się z pracy. Obecnie wygląda to tak, że w pracy mam router przydzielający adresy z puli 10.3.57.x, natomiast w domu router, nadający adresy 192.168.1.x. Router domowy z malinką skonfigurowany jest jak w poradniku powyżej, z ustawionym stałym IP 192.168.1.50 + NAT.

 

Co muszę zrobić, aby móc z pracy również łączyć się z RPI przez VNC.

Dokładnie tak samo. W pracy możesz mieć zablokowane wyjście na jakieś dziwne porty (w tym właśnie na VNC). Rozumiem, że łączysz się tak samo, czyli IP zewnętrzny (np. 89.34.35.23) i ten sam port, co ustawiłeś na nacie w domowym routerze?