Ratunek dla pendrive - nie rozpoznano urządzenia USB

Mam mały problem, otóż niedawno żeby wgrać na swojego pendrive plik 4gb sformatowałem go na partycję NTFS. Później pendrive odłożyłem do szuflady i zapomniałem. Dzisiaj był mi potrzebny, szybko podłączyłem wgrałem plik i wyciągnąłem z gniazdka. Po czym pendrive już nie ruszył… :frowning:

Windows wyświetla komunikat “nie rozpoznano urządzenia USB”. Nic nie daje usuwanie nieznanego urządzenia w menadżerze i odświeżanie, pomimo tego, że po tym zabiegu “instaluje oprogramowanie nowego urządzenia” i “instalacja przebiegła pomyślnie, twój sprzęt jest gotowy do użycia” w menadżerze nadal wyświetla pendriva jako nieznane urządzenie i nic się nie da zrobić.

Na Macu w ogóle martwa cisza?

Da radę go jeszcze odratować?

Spróbuj hp usb disk storage format tool chociaż myślę że to uszkodzenie sprzętowe

marka pendrive’a , spróboj różnych narzędzi do formatowania na 90% do uratowania

Mortan ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Po kliknięciu Start, szuka dysku, czekałem kilka minut i nic się nie dzieje. Czyli program również nie wykrywa pendriva.

Próbowałem jeszcze Mount Everything, ale też nic nie widzi…

Pendrive 8 GB Ultra Speed, firmy Transcend

Dodane 29.10.2011 (So) 10:07

Nawet narzędzie ze strony Transcend - JestFlash Online Recovery pokazuje na wstępie komunikat “No device detected”

Dodane 29.10.2011 (So) 10:19

Dobra, próbowałem już:

  1. pendrive data recover

  2. LLF

  3. testdisk

  4. HP USB Storage

  5. Mount Eveything

Na Chipgeniusu wykrywa:

Device Name: +Nieznane urządzenie


PnP Device ID: VID = 0000 PID = 0000

Serial Number: 5&&1EB9277F&&0&&1

Revision: (Information not returned)


Device Type: Standard USB device - USB2.0 Full-Speed (USB1.1)


Chip Vendor: unknown

Chip Part-Number: Recovery?


Product Vendor: (N/A)

Product Model: (N/A)


Tools on Web: http://bbs.mydigit.cn/read.php?tid=53927

Ściągam jeszcze gparted…