Ratunkowa partycja przywracania systemu?

kupiłem laptopa firmy asus z zainstalowanym systemem windows vista home basic, i jest tam cos takiego (pewnie jak w kazdym laptopie) że za pomocą jednego klawisza mogę przywrócić cały system do wersji sprzed zakupu, no i fajnie czasem bardzo pomocne gdy jest się w trasie i padnie system albo coś

ale mój wątek zmierza do czegoś innego, ja przeinstalowałem system na windows 7 proffesional i tak się zastanawiam czy mogę jakoś z formatować partycję przywracania dla visty i utworzyć tam partycję przywracania dla windows 7

Tak

Tores1977 ale to co podałeś tyczy się zewnętrznych nośników w postaci płyt DVD, a jemu chodziło o to, że ma stworzoną partycję “RECOVERY” na dysku twardym laptopa, i podczas bootowania można wybrać, by uruchomiła się ta partycja recovery i przywróciła nam Windowsa.

Z tym, że on chce teraz zastąpić system Vista na tej recovery na Windows 7, i żeby to działało tak samo.

Nie ukrywam, że też mnie to ciekawi, chciałbym utworzyć zamiast oryginalnego obrazu jaki tam mam po kupnie laptopa (z nortonami i innymi śmieciami) na obraz mojej aktualnej Visty.

Zastanawiam się czy po prostu nie utworzyć punktu przywracania systemu i nie wgrać go na tą partycję.

z punktem przywracania moglo by być ale nie zadziała w każdym przypadku, bo jesli system padnie i komp nie bedzie chciał się włączyć to wtedy kicha :!:

Asus standardowo dołącza do swoich lapów płyty Recovery, więc korzystanie z partycji Recovery jest zbędne

tak ale nie o to chodzi :!: przeczytaj pierwszy watek :!: kupiłem laptopa z vista a chce miec recowery partycje z windows 7 :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Żeby osiągnąć swój cel musiałbyś mieć Windows 7 OPK (OEM Preinstalation Kit).

OPK pozwala na spersonalizowanie instalacji systemu, zawarcie w niej odpowiednich sterowników i programów.

Pozdrawiam

http://oem.microsoft.com/script/content … #downloads

Skoro masz w ręku płyty Recovery z Asusa to możesz obecną partycję Recovery usunąć i na niej zainstalować Windows 7 a następnie przy pomocy wbudowanych narzędzi systemowych zrobić obraz systemu, zapisać go sobie np. na dysku zewnętrznym i w razie problemów odtworzyć zapisany układ partycji

no własnie mi chodzi o to że nie wiem jak to zrobić :!:

Zainstaluj Windows 7 a potem popatrz sobie do apletu kopia zapasowa/przywracanie

33162089.th.gif

ok, ale jeszcze jeden problem jak zapisać ten obraz na partycji recovery jeśli jest ona ukryta, nie wyswietla się w polu wyboru dysku :!:

Powinna być widoczna dla menadżera instalacji Windows 7

możesz ją “odkryć”.

Start -> compmgmt.msc [enter]

tam wybierz Zarządzanie dyskami, prawym na partycję i zmien literę dysku lub partycji, i sobie jakąś przypisz, np R: :slight_smile: