RAW + PS= błąd?

(k-9) #1

Hejka

Mam mały problem z Photoshopem CS 2

Chciałem odtworzyć zdjęcia w formacie RAW, ale PS nie chce mi wczytać zdjęcia!! Pojawia mi się jakiś błąd...

Jest wtyczka Camera RAW, ale nie wiem jak się ją instaluje... przeciągałem ją do PS, i dalej błąd... kopiowałem do folderu plug-in dalej błąd...

Coś jest nie tak! o co chodzi>>

(Airborn) #2

może to kwestia złego RAWa, ja miałem problemy z jakąś wersją PSa gdy chciałem otworzyć RAWy tworzone za pomocą CHDK z Canonów

(Daniogrom) #3

Otwórz w infranView, jeśli się nie odpali masz walnięty RAW. Ewetualnie pomóc może niszczycielska reinstalka PS-a. :x

(Heezootoo) #4

.....albo lightroom

(k-9) #5

właśnie tez nfranView nie rusza moich rawów...

czechu07 , właśnie chciałbym pracować na PS Cs2

(niezDarek) #6

a z jakiego aparatu są to RAWy

(k-9) #7

Canon EOS 450D...

(Heezootoo) #8

trochę pogoglowałem i znalazłem odpowiedni wtyk sprawdź czy działa

http://www.adobe.com/support/downloads/ ... ftpID=3896

jak nie to wyślij pm to podam ci maila i sprawdzę u siebie

P.S. A jednak tego canona wziełeś. Ja wstępną obróbkę raw'ów stosuje w lightroomie dopiero potem jak chce nawydziwiać to ps

(k-9) #9

kurde dalej mi wyskakuje, że to nie jest prawidłowy typ dokumentu...

Te wtyczki jakieś porąbane są !!

Zainstalowałem PS CS3... przyznam, że chętnie bym się z powrotem przesiadł na CS2 bo mi 3 nieźle kompa zamula

(niezDarek) #10

no to się przesiądź na cs2 przecież chyba nikt ci nie broni

(Heezootoo) #11

a na cs 3 odpalają?

(k-9) #12

na CS3 też nic nie rusza...

(Heezootoo) #13

podeślij raw'a

(k-9) #14

tu podaje do przykładowego zdjęcia w formacie CR2

(Heezootoo) #15

ps nie otwiera tak samo. Dopiero po wywołaniu przez light rooma do formatu psd albo jakiegoś innego

(k-9) #16

aaaaaa, przez konwerter Abobe DNG do formatu np. tiff, wtedy nie powstaną szumy tak jak przez kompresji JPG??

(Heezootoo) #17

tiff jest bezstratny. także nie powinny. Albo poprostu do DNG. Ale chyba lepiej do PSD jak chcesz i tak ps'a używać. DNG ma zostać standardowym formatem RAW'ów