RDAA-81 (CA8-4 Pro) Jak usunąć nieoryginalny firmware?

(Wincenty Pstrowski) #1

Tytułowy RDAA-81 (CA8-4 Pro) + parabolka, używany jako jako AP Client, zainstalowane nieoryginalne oprogramowanie Airbridge 0.1 preAlfa.

Jakieś trzy lata temu podpiąłem rodzinę (na własnym sprzęcie) do największej sieci radiowej w moim mieście. Z początku wszystko było ok, przesył danych na poziomie bliskim deklarowanemu, siła sygnału w granicach 100%, z czasem jednak zaczęły się dziwne problemy i przerwy w dostawach. Bywało, że brak dostępu do netu trwał nawet około tygodnia. Konsultanci nabierali wody w usta proponowali obniżenie abonamentu, wszelkie reklamacje sprowadzały się do tego, że to na pewno jakaś usterka po mojej stronie, krzywa antena, kabel przegryziony przez mole i tym podobne historie, w końcu wydumali, że to wina oprogramowania w AP, które rzekomo "gryzie się" z ich oprogramowaniem. Kiedy skrzyneczka wróciła z serwisu okazało się, że wymieniono ją na identyczny model ale z jakimś badziewnym (autorskim?) softem. Żeby było śmieszniej siła sygnału spadła do 20% połączenie zrywa jeszcze częściej, występują też ogromne opóźnienia podczas wczytywania stron, dla tego, ze prędkość wysyłania danych ode mnie jest bliska zeru, niemożliwym jest dołączenie załącznika do poczty czy przesłanie pliku przez komunikator. Wiem, że ludzie na tym sprzęcie robią linki po 7 i więcej kilometrów, a moja odległość od punktu wynosi niecałe 1300 metrów przy zachowanej widoczności optycznej, jest to łącze w paśmie 5GHZ o rzekomej przepustowości 12 Mbit/s i faktycznie trafiają się momenty kiedy internet działa z połową tej prędkości ale są to sporadyczne przypadki.

Moje pytanko: Jak wykonać kopię zapasową obecnego firmware i jak przywrócić oryginalne oprogramowanie? Na starym sofcie wgranie nowego firmware było bardzo proste, obecnie w zakładkach do konfiguracji urządzenia nie ma takiej opcji, wiec przez przeglądarkę chyba nie można tego zrobić.

46698232.png

1476572989.png