Re: Brak dostępu do folderu

Problem wygląda następująco - mam dysk złożony z dwóch partycji. Mam hasło założone na BIOSA i nie mogłem przeinstalować systemu na laptopie w sposób konwencjonalny, więc zainstalowałem Windowsa na drugiej partycji, a pierwszą sformatowałem… Robiłem tak wiele razy i wszystko było OK. Teraz mam problem - W folderze Documents and settings pozostał jeden folder z moimi dokumentami ‘Krzysztof’. Gdy najadę na niego kursorem, to pisze, że folder jest pusty. Podczas defragmentacji dysku natomiast pokazuje, że folder zawiera 25 GB informacji. I faktycznie ilość wolnego miejsca na dycku C wynosi 13, zamiast 38 GB. Gdy próbuję skasować folder lub do niego wejść wyskakuje komunikat, że nie mam uprawnień, mimo, że jestem administratorem systemu… Proszę ogromnie o pomoc w odzyskaniu (najlepiej usunięciu danych) tych 25 GB.

W dniu 15.06.2008 , o godzinie 13:04 został dopisany post przez gniedoba

Od razu dodam, że formatowanie dysku nie skutkuje, gdyż wyskakuje mi komunikat, że nie może zostać dokończone…

Klikasz na ten folder > PPM i właściwości > zabezpieczenia > zaawansowane > właściciel > klikasz na swój i zaznaczasz “Zmień właściciela dla …” > 2XOK.

Teraz znowu na zakładkę zabezpieczenia przechodzisz > klikasz na “siebie” > zaznaczasz wszędzie zezwalaj > ok

I powinno działać.

Gdy klikam na niego PPM i wchodzę we właściwości, to nie mam takiej zakładki jak zabezpieczcenia ;( Jest tylko ogólne, udostępnienie, dostosowywanie…

A sorry zapomniałem. Wchodzisz w Opcje folderów > widok > odznaczasz użyj prostego udostępniania plików.

Zadziałało - 25 GB uratowane… Ogromne dzięki - jesteś majster ;D

Witam!

Mam podobny problem. Na moim komputerze mam taką opcję, jak “użyj prostego udostępniania plików”, ale już w Windowskie XP Home Edition nie ma takiej opcji jak “użyj prostego udostępniania plików”. POMOCY

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

piotrek1231 , musisz wtedy uruchomić komputer w trybie awaryjnym.

Instrukcja, jak przejąć folder/plik na własność.

Ok działa, ale jak wejdę do tego folderu, co nie miałem dostępu to w nim są inne foldery, do których nie mam już dostępu i nie da się nic zmienić w zabezpieczeniach…??