(Re)instalacja Windows 7

Do codziennej pracy i nauki używam Linuksa Ubuntu. Lubię jednak czasem zaangażować się w jakąś grę, jak np. ostatnio E.Y.E Divine Cybermancy a do tego lepszy jest Windows. Od bardzo długiego czasu wykorzystuję wersję trial Win 7 Enterprise i od niemal tak samo długiego czasu doświadczam cogodzinnych restartów. Do tej pory ze zgrzytającymi ząbkami to znosiłem, ale wszystko ma swój kres. Nadszedł czas na zmianę. Mam pytanie: czy pełną wersję Windows 7 będzie można zainstalować na Enterprise i struktura katalogów i sterowników pozostanie nienaruszona czy też formatowanie będzie wskazane lub konieczne?

Cześć,

Pozostaje format i instalacja pełnej wersji systemu na czysto. A następnie instalacji sterowników i niezbędnych programów.

Na jednym twardym dysku będzie ciężko to zrobić bez instalacji obu systemów… Po instalacji Windows 7 nadpisze ci MBR i grub nie wystartuje.

Dobra opcja to zamontować w komputerze drugi, nawet zepsuty dysk, byle miał pierwszy sektor dobry :). Wtedy na jednym jest nie ruszony MBR z programem startowym Windowsa, a na drugim MBR z odwołaniem do tego pierwszego i partycji z linuxem. W razie problemów wystarczy wybrać drugi dysk w boot i komputer włącza się tak jak by gruba wcale nie było.

Jak masz jeden dysk po instalacji Windowsa możesz samego gruba zainstalować od nowa

Autor 11 ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Autor 11 - piszesz dziwnie:

Po niedługim czasie triale się buntują i normalnie nie można z nich korzystać przez długi czas, czy jak piszesz - “bardzo długi czas”. Ci, co mają zablokowane triale, to nawet ponownie nie mogą zainstalować normalnego tego programu. Piszesz o normalnym windows 7, takim z poprawnym kluczem? Tak wg mnie, to reset biosu i czysta instalacja windows7, czyli od nowa ustawienie partycji itd.