Re instalacja windows xp

Witam. Mam taki problem z instalacją windows xp HE. Botuję płytę z pod biosu, ładuje się biblioteka. Następnie pojawia się komunikat z możliwością nowej instalacji systemu, naprawą starego ® i zamknięcia instalatora. Gdy wciskam enter w celu zainstalowania nowego systemu to pojawia się komunikat: Instalator nie znalazł żadnych stacji dysków twardych w tym komputerze, sprawdż czy wszystkie stacje dysków twardych są zasilane i właściwie podłączone… Dodam jeszcze że ok rok temu zmieniłem dysk z ATA na SATA i w sklepie wtedy powiedzieli że ponowną instalację systemu trzeba przeprowadzić inaczej, najpierw trzeba ściągnąć nowe sterowniki do płyty głównej czy coś podobnego, dokładnie nie pamiętam. Za wszelką pomoc dzięki

jest jakiś system na tym kompie teraz? w “Mój komputer” widać ten dysk?

I czy w biosie też go widzisz?

Są dwa zasadnicze wyjścia:

  1. W Biosie przestawić tryb SATA Mode z AHCI na IDE (w biosie szukaj trybu SATA w Integrated Perpiherals). Wadą jest wyłączenie kolejkowania NCQ.

  2. Ściągnij ze strony producenta płyty głównej sterowniki trybu tekstowego do kontrolera SATA i zintegruj je z płytą instalacyjną Windows XP. Zrobisz to programem nLite: http://carlostech.wordpress.com/2007/06 … lite-cz-1/