Re-instalacja windowsa 7 - parę pytań

Otóż mój windows 7 zaczyna powoli nawalać. Najwiekszy jest problem z wydajnością w grach. i otóż chciałem zapytać czy po reinstalacji windowsa 7 będę miał dostęp do już zainstalowanych gier i programów. Chodzi mi o to, że ja bardzo długo instalowałem gry i programy, i nie chciało by mi się na nowo wszystkiego robić. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

W tym reinstalacja systemu nie pomoże.

Instalując system sformatujesz partycję, usuniesz z niej wszystko, nawet jeśli programy i gry masz na innej partycji to i tak będziesz musiał je zainstalować ponownie.

Bez ponownej instalacji się niestety nie obędzie.

A może lepiej byłoby zacząć najpierw od oczyszczenia systemu ze zbędnych aplikacji uruchamiających się w tle oraz tych nieużywanych, ze śmieci systemowych, dokonać optymalizacji działania systemu, itd.

:roll:

Wyczyściłem system CCleanerem, zrobiłem fragmentację systemu, przeskanowałem AVG. dysk C faktycznie się oczyścił, ale gry które kiedyś działały płynnie na tych detalach teraz nie da się w nie grać np.: ETS 2. Oczywiście nie zapomniałem odinstalować nie potrzebnych gier i aplikacji ;>

Cześć

Podaj jakie parametry ma twój komputer w tym jaki zasilacz posiadasz.

Podaj temperatury podczas normalnej pracy jak i pod obciążeniem (z włączoną grą bądź benchmarkiem).

Płyta : asus m4a89gtd pro

Procesor : athlon phenom x4 955 (nie podkręcany)

Karta Graf : Asus radeon 6950

zasilacz: ocz stealth x stream 700w

ram : 2x2 gb i 1x4gb (obydwa kingston KVR)

i 3 dyski

Systemy : xp x32 HE, Windows 7 x64 i ubuntu 12.04 (prawdopodobnie też będzie reinstalowany)

Narazie podam wam temperaturę karty graf.

Przy normalnej pracy około 40, a przy grach około 70 (chyba, że sam ustawię pracę wentylatora)

Będziesz musiał przeinstalować lub naprawić gruba (po zainstalowaniu windowsa stracisz dostęp do linuxa).

Dodane 28.01.2013 (Pn) 12:45

Temperatury są w porządku.

tu są wyniki z speed fana bez obciążenia - czy niektóre temperatury nie są zbyt duże?

523778sss.png

Jak na temperaturę bez obciążenia to procesor (60 stopni) się przegrzewa, czy komputer jest wyczyszczone z kurzu.

Dodatkowo Temp1 to temperatura płyty głównej (NB) zapewne i też jest wysoka.

Sprawdź temperatury za pomocą HWMonitor

a może to wynikać z faktu, że obudowa się bardzo szybko nagrzewa? bo obudowa była niestety najtańsza (big mistake) i będę kupował nową prawdopodobnie

Spróbuj zapewnić dobry przepływ powietrza w obudowie (lub tak jak pisałeś wymień ją).

Czy komputer nie jest zakurzony?

Czy wymieniałeś pastę termoprzewodzącą na procesorze?

Obudowa jest cały czas otwarta i staram się ją regularnie czyścić.

Taśmę termoprzewodzącą wymienie przy okazji zmiany obudowy ;>