Re: Overlocking failed - taki komunikat

Nawiązując do tematu pierwszego chciałbym jednak poprosić o pomoc.

Wyszukałem kilka tematów podobnych, którego po części nakreśliły mi w czym może leżeć problem takiego komunikatu. Pierwszą czynnością, którą zrobiłem było przywrócenie fabrycznych ustawień biosu, to jednak nie pomogło. Drugą czynnością, którą chciałem zrobić, to wyjęcie baterii biosu i tu zaczyna się problem, ponieważ nie mam baterii :roll: , więc jak to mam zrobić ?

Dodam, że problem pojawia się coraz częściej. Dziś ponownie nie chciał się załączyć komputer. Chciałem wyjąć tą baterie, więc odłączyłem kompa, odłączyłem zasilacz przyciskiem z tyłu obudowy, no i wiadomo, że nie ujrzałem baterii, ale co ciekawe, to po podłączeniu komputera nie było komunikatu. Może to ma związek z tym odłączeniem zasilacza ?

nie ma baterii podtrzymującej bios ?? a co to za płyta ??

UPS ! :slight_smile:

Dopiero teraz zobaczyłem ją na zdjęciu. Schowała się pod grafikę, akurat w takim miejscu w którym jest niedostępna. Żeby móc ją wyciągnąć będę musiał połowę obudowy rozebrać, bo nie wyciągnę 8800. Ciekawe, czy po wyjęciu nie będzie problemu.

Sorry za moje gapiostwo.

Powinna być gdzieś także zworka do resetowania BIOSu (CMOSu). Szukaj oznaczećń na płycie CLEAR_CMOS, albo zajrzyj do instrukcji, może będzie łatwiejszy do niej dostęp.

Taki sam komunikat pojawia się mi co około 2 tygodnie, ale mam podkręcone wszystko w kompie. Jak odkręcę to jest ok. :slight_smile:

No to dziwne bo ja nic nie podkręcałem. Chyba, że płyta główna sama sobie coś podkręciła :wink:

P.S Takiej zworki nie znalazłem. Może to jest zworka CLRTC ?

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/khedron/p35/asus-p5k-deluxe-2b.jpg - zdjęcie … zworka niebieska pod baterią.

EDIT: Tak to ta zworka. Jest ustawiona na normal/default, moze byc ustawiona jeszcze na opcje clear RTC. Jak ustawić ?

P.S baterie z biosu wyciągnąć, załączyć komputer na 30 sekund po czym wyłączyć i włożyć baterie na swoje miejsce ?

W dniu 21.05.2008 , o godzinie 23:43 został dopisany post przez x3rox

Sorry za napisanie posta za postem, ale nie chciałem zakładać kolejnego tematu.

Sprawa wygląda następująco. Zresetowałem biosa po przez wyjęcie zworki i baterii. Wszystko było w porządku do teraz, gdy chcąc włączyć PC, nie włączył się …

Wentylator na grafice kręcił się na maksa., dioda od DVD mrugała i tak przez kikadziesiąt sekund. Wyłączyłem PC i włączyłem ponownie i to samo. Za trzecim razem wyłączyłem zasilacz i w końcu uruchomił się. Co ciekawe, to nie było żadnego komunikatu.

■■■ ?