Re: Overlocking failed - taki komunikat

(Szawka) #1

Nawiązując do tematu pierwszego chciałbym jednak poprosić o pomoc.

Wyszukałem kilka tematów podobnych, którego po części nakreśliły mi w czym może leżeć problem takiego komunikatu. Pierwszą czynnością, którą zrobiłem było przywrócenie fabrycznych ustawień biosu, to jednak nie pomogło. Drugą czynnością, którą chciałem zrobić, to wyjęcie baterii biosu i tu zaczyna się problem, ponieważ nie mam baterii :roll: , więc jak to mam zrobić ?

Dodam, że problem pojawia się coraz częściej. Dziś ponownie nie chciał się załączyć komputer. Chciałem wyjąć tą baterie, więc odłączyłem kompa, odłączyłem zasilacz przyciskiem z tyłu obudowy, no i wiadomo, że nie ujrzałem baterii, ale co ciekawe, to po podłączeniu komputera nie było komunikatu. Może to ma związek z tym odłączeniem zasilacza ?

(jarekm26) #2

nie ma baterii podtrzymującej bios ?? a co to za płyta ??

(Szawka) #3

UPS ! :slight_smile:

Dopiero teraz zobaczyłem ją na zdjęciu. Schowała się pod grafikę, akurat w takim miejscu w którym jest niedostępna. Żeby móc ją wyciągnąć będę musiał połowę obudowy rozebrać, bo nie wyciągnę 8800. Ciekawe, czy po wyjęciu nie będzie problemu.

Sorry za moje gapiostwo.

(Cosik Ktosik) #4

Powinna być gdzieś także zworka do resetowania BIOSu (CMOSu). Szukaj oznaczećń na płycie CLEAR_CMOS, albo zajrzyj do instrukcji, może będzie łatwiejszy do niej dostęp.

(Binio21) #5

Taki sam komunikat pojawia się mi co około 2 tygodnie, ale mam podkręcone wszystko w kompie. Jak odkręcę to jest ok. :slight_smile:

(Szawka) #6

No to dziwne bo ja nic nie podkręcałem. Chyba, że płyta główna sama sobie coś podkręciła :wink:

P.S Takiej zworki nie znalazłem. Może to jest zworka CLRTC ?

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/khedron/p35/asus-p5k-deluxe-2b.jpg - zdjęcie .... zworka niebieska pod baterią.

EDIT: Tak to ta zworka. Jest ustawiona na normal/default, moze byc ustawiona jeszcze na opcje clear RTC. Jak ustawić ?

P.S baterie z biosu wyciągnąć, załączyć komputer na 30 sekund po czym wyłączyć i włożyć baterie na swoje miejsce ?

W dniu 21.05.2008 , o godzinie 23:43 został dopisany post przez x3rox

Sorry za napisanie posta za postem, ale nie chciałem zakładać kolejnego tematu.

Sprawa wygląda następująco. Zresetowałem biosa po przez wyjęcie zworki i baterii. Wszystko było w porządku do teraz, gdy chcąc włączyć PC, nie włączył się .....

Wentylator na grafice kręcił się na maksa., dioda od DVD mrugała i tak przez kikadziesiąt sekund. Wyłączyłem PC i włączyłem ponownie i to samo. Za trzecim razem wyłączyłem zasilacz i w końcu uruchomił się. Co ciekawe, to nie było żadnego komunikatu.

WTF ?