Re: Pojedynek sprzętu

(Sircoth) #1

Chciałbym zapytać was czcigodni userowcy o to jaki sprzęt z prezentowanych byście wybrali: (Można dołanczać swoje propozycje, ale żeby nie odstawały paramertrami od tych podanych)

Płyta główna pod Intel Core2 Duo:

Microstar P35 NEO2-FIR

Gigabyte GA-EP35C-DS3R

Abit IP35

FOXCONN P35A-S

Twardy dysk 1TB

Samsung SpinPoint F1 1 TB (SATA II, 32MB cache, NCQ)

Seagate 1 TB Barracuda 7200.11 (32MB, Serial ATA II)

Karta graficzna:

[GeForce 9600 GT Gainward 1GB 2xDVI & HDMI & SPDIF (PCI-E) GoldenSample](http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/PCI_Express_x16/chipset_nVidia/GeForce_9600_GT/GeForce_9600_GT_1024MB/GeForce_9600_GT_Gainward_1GB_2xDVI HDMI SPDIF_PCI_E_GoldenSample/pelny,id,54364//url)

GeForce 8800 GTS Gainward 512MB TV & 2x DVI (PCI-E)

W dniu 09.06.2008 , o godzinie 21:31 został dopisany post przez sircoth

A co do napędu optycznego to wolna ręka

(Rastko1) #2

Płyta główna: Foxconn P35A-S

Dysk Twardy 1TB Samsung F1

Karta graficzna 8800gts 512 vs 9600gt 512 = goliat vs dawid

oczywiście że 8800gts 512 jest wydajniejsza i szukaj z niereferencyjnym chłodzeniem

(Michal Kolatek) #3

Płyta Foxconn P35A-S

To już wielki śmietnik, nie dysk, mniejsze szybsze Samsung F1 320GB w raid, lub jeden.

8800GTS 512 producent nie ważny (wszystko jest referencyjne), bierz tańszego lub patrz na dodatki, a tak w ogóle to kupił bym 8800GT 512 Twintecha XT.

Optyka Pionner DVR 215

Reszta jaka?

(Sidhmor) #4

Wiem że nie na temat, ale nie moge się powstrzymać. Czytałeś biblie kiedyś:slight_smile: Dawid jakby nie było skopał tyłek goliatowi:)

(Rastko1) #5

hehe interpretuj jak chcesz porównanie z dwóch interpretacji i tak prawidłowe

a z tym 8800gts 512 z niereferencyjnym chłodzeniem to dałem plamę :oops:

(Mariosti*) #6

Wybór był określony jasno, brain damage? Już w paru tematach były dyskusje o tym że foxconn nie jest alfą i omegą.... na ppc jakoś na msi p35 fir wyciągają bardzo podobne wyniki, no i nie ma obaw o chłodzenie płyty...

(Sircoth) #7

No, a co z tym twardym dyskiem bo 1TB ma być tylko jaka marka i model.

Mam pytanie wam tesz mój post się rozjechał z tymi url?? Nie wiem czy to u mnie tak czy moja przeglądarka ma wąty.

(Mariosti*) #8

Dysk twardy samsung F1, ale zamiast 1tb lepiej zrobisz biorąc 4x320gb w raid 0+1, jeśli zależy ci na wydajności i bezpieczeństwie. 1tb tylko jeśli naprawde wykorzystasz, z resztą ponad 600gb to sporo nawet dla maniakalnych torrentossaczy :wink:

(Sircoth) #9

Powiedzmy, że jestem kimś podobnym do torrentmaniaków

(Mariosti*) #10

no to 1tb samsung f1 teraz, drugi za rok :slight_smile:

(Darth ReX) #11

Tylko, że MSI ma dziwny spadek wydajności powyżej FSB500MHz, w przeciwieństwie do foxconna... I jakoś nie słyszałem, by foxconn się przegrzewał.

(Mariosti*) #12

A ja jakoś tylko w teście egiełdy słyszałem o tej bardzo nieprzydatnej w prawdziwym życiu cesze płyty msi, jak zapewne zauważyłeś błażej do wykręcenia e8400 na 4,6ghz musiał użyć już niedobrego dla procesora napięcia prawie 1,5V, a fsb wtedy to przecież zalewdwie 510... Na ppc forum ludzie chwalą się na msi stabilnymi fsb typu 555mhz, jakieś 10 razy podawałem link do tego forum i widze że ani razu tam nie zajżałeś, a wielka szkoda bo wypowiadasz się o msi na podstawie jednej sztuki testowanej przez egiełde....

(Sircoth) #13

A karta graficzna konkurencyjna do jakiejś 8800 GTS tylko ciuttttt tańsza.

Jaka to jest ta MSI??

(Mariosti*) #14

No to p35 fir, z resztą nie o to chodzi, chodzi tam o to że zależy od sztuki chipsetu jak dobrze będzie się płyta sprawować przy ekstremalnym fsb.

A tańsza od 8800gts jest 8800gt oczywiście, dalej jest hd3870 i 9600gt, niżej nie ma sensu schodzić, no może poza hd3850 z dobrymi 512mb ramu i chłodzeniem pod kątem oc(cena zwykle jednak 3870 wtedy sugeruje).