Re: Problem z płytą Gigabyte- brak obrazu

Witam wszystkich!

Kupiłem kilka dni temu taka płytę główną:

http://www.gigabyte.pl/products/mb/spec … 000-g.html

Do niej włożyłem procka P4 Prescott 2.4 GHz. Sprawdzałem specjalnie w specyfikacji- płyta go obsługuje.

Podłączyłem kabelki itd zgodnie z instrukcją (tak przynajmniej mi się wydaje), nacisnąłem POWER i… szlus.

Komp startuje, tzn. zapalają się lampki od zasilania i dysku, wentylatory się kręcą ale na monitorze czarno. Nic się nie dzieje.

Proszę, pomóżcie… Może coś nie tak podłączyłem albo coś…

Sam już nie wiem co robić…:frowning:

miałem ten sam problem. ale wiem co jest nie tak u mnie np. był poluzowany śledź (blaszka) od karty graficznej i nie przylegała dobrze do tzw. zimnych styków. ale być tez możne jak u mojego kolegi który po wymianie karty graficznej zapomniał podłączyć dodatkowego zasilania(wiatraczek[radiator] na karcie ruszał a monitor nie reagował[nie dostawał w cale sygnału) i radzę sprawdzić czy monitor a właściwie kabel od niego jest dobrze i ścisło dokręcony do karty i do monitora bo to też może być przyczyną. jeżeli to nie pomoże to proszę spróbować z innym kablem do monitora bo być może jest pęknięty w środku przewód. mam nadzieję że moja odpowiedz pomoże :smiley:

To nie wina grafiki niestety…:frowning:

To chyba coś innego… Jak wyjmuję RAM i włączam kompa to płytka daje sygnał, że nie ma RAM-u.

Chris21 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Kasowałeś bios zworką po złożeniu? Płytę kupiłeś używaną nie wiadomo jakie miała ustawienia.

Nie, nie kasowałem BIOSu. Nie wiem za bardzo jak skasować BIOS.Może jakaś instrukcja krok po kroku?:wink:

Wyjmij wtyczkę z zasilacza komputera, lub pstryknij wyłącznik zasilacza na zero, komp musi być całkowicie wyłączony z zasilania.

Znajdź śrubokręt lub cokolwiek innego co przewodzi prąd i zewrzyj te dwa piny z tego schematu, na ok 5-10s starczy na skasowanie. Podłącz kompa z powrotem do sieci i zobacz czy odpali.

4ffe2dcf46a89b83m.jpg

Zrobiłem reset BIOSu i nadal jest tak jak było.

Napisz dokładnie jakie masz ramy może PC-1600 (200MHz), i jaki zasilacz, jak montowałeś proca to użyłeś pasty termo przewodzącej? Najlepiej to wyjmij płytę z obudowy postaw na gąbce czy kartonie podpięty do płyty ma być tylko zasilacz, proc, ram (użyj jednej kości jak nie będzie dopalać to zamieniaj kości jak masz kilka i sloty ramu), grafki nie trzeba podpinać, użyj na początek zintegrowanej.

Robiłem ten manewr z ramami. Nadal jest tak samo- czarny ekran… Może to chipset? Sam już nie wiem…

Przy zjaranym chipsecie przy wyjęciu ramu nie było by pisku.

Na to odpisz. Jak masz jeszcze starego proca to na nim odpal.

Montowałem Ramy 400 Mhz i 266 Mhz. jest tak samo.

Zasilacz- Modecom feel III 350W

Przy montowaniu procka użyłem pasty z drobinami srebra. Zamontowałem tez starego procka- tak samo.

Tą kupiłeś? Sugeruje się podobnymi nickami.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=904479401

Jak odpalasz ją bez baterii lub na rozładowanej to Ci nie ruszy przełóż bat ze starej płyty jak masz, lub kup nową koszt ok 5 zł i spróbuj odpalić.

Co do zasilacza to nie jest najwyższa półka.

He he;) To właśnie jest moja płyta…

Co do baterii- przekładałem ją z poprzedniej płyty. Poprzednia płytka śmigała na tamtej bateryjce i było ok… Ale dobrze, kupię nową.

Jak poprzednia chodziła poprawnie to nie ma sensu kupować, jak na allegro kupujesz sprzęt ‘‘nie sprawdzony’’, to z góry można założyć że ktoś sprzedaje trupa, a bateria może mu się przyda, sam z uszkodzonych płyt wybieram baterie i koszyki procków. Po mojemu jak Ci płyta po tych zabiegach nie rusza to musi być walnięta, zobacz może tą metodę, może bios ma padnięty http://ocforum.pl/showthread.php?t=9158

Ok. Sprawdzę jeszcze tą metodę z BIOSem. Jeśli i to nie pomoże to trudno…

Na własnej skórze przekonałem się jak to jest kupować na allegro takie rzeczy. Będę miał nauczkę.

Chris21 , spróbuj zmienić temat jeszcze raz, tym razem naprawdę na taki mówiący o problemie.